Popularny: 500 odsłonInformacje13 września 2018, 12:09,

IV Powiatowy Festiwal Tańca - zaproszenie

IV Powiatowy Festiwal Tańca - zaproszenie

W najbliższą sobotę (15 września br.) w Sannikach odbędzie się IV Powiatowy Festiwal Tańca.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wydarzenie uświetni koncert galowy z okazji 10-lecia zespołu pieśni i tańca Szczawin Kościelny


Na nowej muszli koncertowej Europejskiego Centrum Artystycznego w Sannikach. W różnych kategoriach tanecznych wystąpi około 350 uczestników. Taneczne święto o godzinie 11.00 rozpocznie barwny korowód zespołów, tancerzy i solistów.

Wydarzenie uświetni koncert galowy z okazji 10-lecia zespołu pieśni i tańca Szczawin Kościelny.


Napisz komentarz

Informacje13 września 2018, 11:23,

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod ZUS i wysyłają maile z wirusami

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod ZUS i wysyłają maile z wirusami

Uwaga na maile z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Odbierając takiego maila otrzymujemy zawirusowaną korespondencję elektroniczną. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załącznika. Plik zawiera zawirusowane oprogramowanie, które natychmiast instaluje się na komputerze.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Nie wolno otwierać załączników od nieznanego nadawcy

W ostatnich dniach do części klientów ZUS trafiły maile, rzekomo od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej przez sam ZUS. Do wiadomości załączony jest plik z fakturą. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych. Jeśli otrzymamy taki mail, najlepiej od razu go skasować, ale przede wszystkim – pod żadnym pozorem – nie otwierać załączonego pliku.

Wszystkich naszych klientów uczulamy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych nigdy nie wystawia i nie wysyła faktur, tak jak nie wystawia i nie wysyła innej dokumentacji drogą mailową. Wszelkie dokumenty i formularze ZUS można pobrać samodzielnie ze strony internetowej Zakładu. Ewentualne informacje drogą elektroniczną ZUS przekazuje tylko tym klientom, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS i dzieje się to właśnie za pośrednictwem profilu na PUE ZUS.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do otrzymanej korespondencji, prosimy klientów o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS – pod numer 22 560 16 00.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie