Popularny: 3300 odsłonInformacje25 maja, 07:30,

Jacy będziecie po wyjściu z tego Wieczernika? - pytał biskup Milewski gostynińską młodzież


Bierzmowanie w parafii pw. św. Marcina w Gostyninie 2021

Tradycyjnie w poniedziałek po Zielonych Świątkach (24.05. br), w dzień odpustu w parafii pw. św. Marcina w Gostyninie młodzież otrzymała sakrament bierzmowania. W tym roku wydarzenie to miało szczególny wymiar, gdyż jednocześnie wspólnotę wizytował ks. bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej.W napiętym harmonogramie wizyty, oprócz odwiedzin u osoby chorej, spotkań z przedstawicielami wspólnot czy modlitwy na cmentarzu parafialnym a także sprawozdań z działalności duszpasterskiej ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego - jak zauważył sam pasterz Kościoła Płockiego - wyjątkowo sprawowane były  aż dwie Msze święte w intencji gostynińskiej wspólnoty parafialnej (z racji obostrzeń pandemicznych liczna młodzież musiała zostać podzielona na dwie grupy).

Podczas homilii ksiądz biskup  wyjaśniał  młodym ludziom,  że "Duch Święty podarował wylęknionym i pełnym strachu apostołom w wieczerniku dwa najważniejsze dary: męstwo w głoszeniu Jezusa i umiejętność opowiadania o Nim w językach ludzi, do których to  głoszenie było adresowane.  I Wy dzisiaj, drodzy młodzi przyjaciele, jesteście trochę w takiej sytuacji jak apostołowie. Ten kościół, ta świątynia parafialna jest wieczernikiem i pytanie: jacy wyjdziecie z tego Wieczernika? Jacy będziecie po wyjściu z tego Wieczernika? Czy będziecie ludźmi dalej wierzącymi? Ludźmi, którzy nie będą wstydzić się wiary? [...] A więc macie dziś swój wieczernik - Zesłanie Ducha Świętego. Czy staniecie się Apostołami? " - pytał hierarcha.

Jednocześnie dodał, iż to są pytania na które gostynińska młodzież musi sama odpowiedzieć - "My tylko możemy za was się modlić, żebyście prawdziwie stali się chrześcijanami." Wzywał także do zawierzenia swojego życia Maryi, Matce Jezusa, Matce Kościoła i Matce każdego z wierzących.

Jednocześnie podczas drugiej Mszy świętej o godz. 18.00 został uroczyście poświęcony sztandar regionalnego koła Akcji Katolickiej, która jest wspólnotą wezwaną do niesienia ewangelicznego przekazu do wszystkich grup społecznych. W Gostyninie od lat członkowie tej grupy działają na kanwie duszpasterskiej.

Ksiądz biskup Mirosław Milewski jest Krajowym Asystentem Kościelnym tego stowarzyszenia. Warto nadmienić, że nowo mianowany proboszcz świętomarcińskiej parafii, który obejmie urząd w lipcu, ks. Krzysztof Jończyk, jest asystentem diecezjalnym Akcji Katolickiej. 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

tatakasi, 25 maja
Chyba włożę kij w mrowisko, ale trudno. Ksiadz Biskup raczyl powiedziec - " Kościół potrzebuje wspólnoty ludzi świeckich " - Dawno nie słyszałem większej herezji. Chyba, ze mówimy o innym kościele?! My już jesteśmy wspólnotą! Bo z tego co wiem to MY (!) jesteśmy tym Kościołem. To MY tzw laikat tworzymy ten Kościół - Matkę naszą! To dzięki zwykłym, prostym ludziom ta wiara, ten Kościół ( szczególnie w tym kraju ) przetrwały wszystkie zawieruchy! A nie dzięki biskupom, którzy kupczyli i politykierowali. Nie dając z siebie nic!"Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie" Lk 11, 42-46. Wracając do cytatu - to jakby Ksiądz Biskup Milewski przyjmował nas z powrotem do NASZEGO Kościoła. Pytanie do pani Sulik - po co pani ten sztandar? Po co cala ta fanfaronada? " Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie." Mat 6. Czy nie lepiej i prościej, czynić dobro po cichu? Bez rozgłosu. Dziękując Bogu za każdy dzień który nam dal na spełnianie tych uczynków? I kamyczek do "ogródka" księdza Łukasza - i co ksiadz na to?
Dodaj ogłoszenie