Artykuł partnerski4 dni temu, 11:09,

Jak namierzyć telefon i kiedy warto to robić?

Jak namierzyć telefon i kiedy warto to robić?

Ku aplikacjom typu phone tracker skłaniają się między innymi współcześni pracodawcy

Powszechność telefonów komórkowych sprawiła, że dziś nowoczesne urządzenie z dostępem do sieci znajdziemy w niemal każdej kiszeni czy torebce. Przenośne smartfony zrewolucjonizowały rynek i dziś większość z nas nie wyobraża sobie codzienności bez korzystania z ich możliwości. Tak duża popularność i mobilność to jednak także liczne zagrożenia - nasze urządzenia mogą chociażby paść łupek złodziei, dla których są łakomym kąskiem. Wówczas idealnym rozwiązaniem wydaje się zlokalizowanie naszego telefonu.


Kiedy można namierzyć telefon?

Wielu osobom wydaje się, że możliwość namierzenia czy zlokalizowania konkretnego urządzenia jest niemal zarezerwowana dla przedstawicieli służb mundurowych. Okazuje się jednak, że jest to bardzo proste i przede wszystkim możliwe nawet w domowym zaciszu - sporo na ten temat przeczytać można chociażby pod adresem https://inlookup.com. Warto jednak pamiętać, że warunkiem jest bycie właścicielem danego numeru lub posiadanie zgody właściciela na tego typu lokalizację. Kto dziś korzysta z możliwości namierzenia telefonu? Przede wszystkim sami użytkownicy, którzy chcą się zabezpieczyć w razie kradzieży czy zagubienia sprzętu. Coraz częściej na podobne rozwiązanie decydują się także rodzice, którzy chcą mieć większą kontrolę nad urządzeniami swoich pociech. Ku aplikacjom typu phone tracker skłaniają się także współcześni pracodawcy (zwłaszcza w przypadku firm, które przeszły na zdalny model współpracy). Dzięki temu wiedzą oni, do jakich celów i gdzie wykorzystywane są służbowe urządzenia pracowników. Na rynku znajdziemy sporo tego rodzaju aplikacji (zarówno płatnych, jak i zupełnie darmowych). Jakie mają funkcje?

Z jakich narzędzi do namierzania warto skorzystać?

Oprogramowanie namierzające konkretne urządzenie oferuje swoim użytkownikom chociażby Apple (analogiczne rozwiązanie proponuje także Google). Za jego pośrednictwem możemy zarówno namierzyć konkretny telefon, jak i zdalnie go zablokować. Możliwe jest także usunięcie wszystkich danych z urządzenia - dzięki temu stanie się ono niemal bezużyteczne w rękach złodzieja czy nieuczciwego znalazcy. Jeszcze szerzej działają komercyjne aplikacje, które pozwalają na przykład na zerknięcie w kopie wysłanych i odebranych wiadomości tekstowych lub rejestr połączeń. Warto jednak pamiętać, że zazwyczaj takie rozwiązania wymagają zainstalowania specjalnej aplikacji na śledzonym telefonie - to z kolei wymaga zgody jego użytkownika lub bycia jego właścicielem. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą możliwość namierzania i lokalizowania telefonu? Więcej informacji znaleźć możecie pod adresem inlookup.com.

autor/źródło: inlookup.com

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie