Artykuł partnerski3 sierpnia, 21:00,

Jak pokrowce ochronne mogą wspomagać pracę robotów?

Jak pokrowce ochronne mogą wspomagać pracę robotów?

Sprawdź zastosowanie osłon ochronnych, które ochronią roboty przed niebezpiecznym środowiskiem

Praca maszyn i robotów przemysłowych często jest związana z trudnymi warunkami, które wymagają skutecznego zabezpieczenia urządzeń przed powstającymi w czasie produkcji zanieczyszczeniami. Niestety, czynniki szkodliwe mogą degradować robota oraz powodować jego uszkodzenia, co dla zakładu produkcyjnego oznacza kosztowne przestoje w pracy i naprawy. Uzasadnione jest więc zastosowanie osłon ochronnych, które ochronią roboty przed niebezpiecznym środowiskiem.


Podstawowe zalety stosowania pokrowców ochronnych

Zastosowanie pokrowców dobranych do budowy, zakresu ruchów oraz oprzyrządowania robota ma wiele zalet. Jakich?

  • Oszczędność czasu. Dzięki pokrowcom ochronnym możliwe jest zauważalne ograniczenie liczby godzin, które pracownicy muszą przeznaczyć na czyszczenie maszyny oraz stanowiska pracy. Oszczędność roboczogodzin pozwala natomiast zredukować przestoje produkcyjne. 
  • Wydłużenie czasu eksploatacji. Pokrowce ochronne osłaniają robota oraz jego oprzyrządowanie, dzięki czemu są w stanie zmniejszyć częstotliwość wymiany części maszyny oraz wydłużyć jej eksploatacje, co daje konkretne oszczędności finansowe. 
  • Zredukowanie liczby awarii. Osłony ochronne pozytywnie wpływają na awaryjność robotów, zapewniając bezpieczeństwo pracy. Zmniejszenie liczby awarii oraz przestojów produkcyjnych daje zakładom szansę na pełne wykorzystanie największej zalety robotyzacji –nieprzerwanej produkcji. Poza tym dzięki temu przedsiębiorstwo jest w stanie również realistycznie ocenić swoje możliwości produkcyjne. 
  • Zmniejszenie spadku wartości robota. Zabezpieczając roboty przemysłowe przed szkodliwymi czynnikami (korozją, oparami chemii, odpryskami cieczy itp.), zmniejszasz ich zużycie. Roboty są w lepszym stanie technicznym i wizualnym, co z kolei przekłada się na cenę ich odsprzedaży. 

Pokrowce ochronne EVOTEC dla różnych branż przemysłu

Szukając rozwiązań chroniących maszyny przed zanieczyszczeniami i czynnikami szkodliwymi, które pojawiają się w ich środowisku pracy, warto zwrócić uwagę na ofertę EVOTEC. Pokrowiec na robota marki EVOTEC jest dostosowywany do indywidualnej budowy urządzenia, nie ograniczając tym samym zakresu jego ruchów. Osłony są szyte z tkanin technicznych specjalnego przeznaczenia, dopasowywanych do zagrożeń, które występują podczas pracy robota. Wykorzystywane w produkcji osłon tkaniny zwykle składają się z bazy zapewniającej odporność mechaniczną oraz powleczenia, dzięki któremu osłona zyskuje konkretne właściwości. Projekty pokrowców są „szyte na miarę” – EVOTEC dopasowuje je do oczekiwań klientów oraz konstrukcji maszyny. 

autor/źródło: evotec.group

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie