zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (1200 odsłon)

Jak ratować ludzkie życie? Akcja w LO Gostynin [ZDJĘCIA]


UdostępnijLicealiści nigdy nie przestają zaskakiwać

dkms LO Gostynin

W poniedziałek (5 listopada br.) Liceum Ogólnokształcące w Gostyninie zorganizowało kampanię edukacyjną na temat idei oddawania szpiku kostnego i komórek macierzystych. Uczniowie i członkowie Rady Pedagogicznej mogli dowiedzieć się czym zajmuje się Fundacja DKMS, pod szyldem której działali wolontariusze zaangażowani w akcję, a także jakimi metodami pobiera się komórki macierzyste i szpik kostny, oraz otrzymali informacje dotyczące ochrony Dawców.


Jednym z głównych punktów wydarzenia była wizyta Pawła Dorobka, który opowiedział swoją historię, w jakich okolicznościach zarejestrował się do banku danych i do kogo trafiły jego komórki macierzyste. jego opowieść  bardzo wzruszyła zarówno uczniów jak i nauczycieli i można domniemać, że miała także znaczący wpływ na późniejsze indywidualne decyzje o rejestracji w banku danych.

W godzinach popołudniowych informacje dotyczące dawstwa szpiku i komórek macierzystych licealiści przekazali zaproszonym rodzicom i mieszkańcom miasta.

Przez cały dzień, przeszkoleni uczniowie – wolontariusze, rejestrowali osoby, które podjęły świadomą decyzję o zarejestrowaniu się do banku Dawców Szpiku i Komórek Macierzystych.

" Mamy nadzieję, że kampania edukacyjna na tak ważny temat pozostanie na długo w pamięci, a wolontariusze zaangażowani w akcję będą mile wspominać tę niecodzienną przygodę, jaką było przygotowanie i sam niełatwy przebieg akcji. Efektem końcowym zaś będzie uratowanie czyjegoś życia, lub może kilku istnień" - komentuje akcję dyrekcja Liceum.

Tematy:dkmsLO Gostynin

Sprawdź też: Pub GostyninNotariusz GostyninPedicure Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Kolejny oszust w Gostyninie. Grozi seniorom!
Kolejny oszust w Gostyninie. Grozi seniorom!
Kolejny oszust w Gostyninie. Grozi seniorom!

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij