Popularny: 1400 odsłon Informacje 8 listopada 2018, 01:17,

Jak ratować ludzkie życie? Akcja w LO Gostynin

W poniedziałek (5 listopada br.) Liceum Ogólnokształcące w Gostyninie zorganizowało kampanię edukacyjną na temat idei oddawania szpiku kostnego i komórek macierzystych. Uczniowie i członkowie Rady Pedagogicznej mogli dowiedzieć się czym zajmuje się Fundacja DKMS, pod szyldem której działali wolontariusze zaangażowani w akcję, a także jakimi metodami pobiera się komórki macierzyste i szpik kostny, oraz otrzymali informacje dotyczące ochrony Dawców.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Licealiści nigdy nie przestają zaskakiwać


Jednym z głównych punktów wydarzenia była wizyta Pawła Dorobka, który opowiedział swoją historię, w jakich okolicznościach zarejestrował się do banku danych i do kogo trafiły jego komórki macierzyste. jego opowieść  bardzo wzruszyła zarówno uczniów jak i nauczycieli i można domniemać, że miała także znaczący wpływ na późniejsze indywidualne decyzje o rejestracji w banku danych.

W godzinach popołudniowych informacje dotyczące dawstwa szpiku i komórek macierzystych licealiści przekazali zaproszonym rodzicom i mieszkańcom miasta.

Przez cały dzień, przeszkoleni uczniowie – wolontariusze, rejestrowali osoby, które podjęły świadomą decyzję o zarejestrowaniu się do banku Dawców Szpiku i Komórek Macierzystych.

" Mamy nadzieję, że kampania edukacyjna na tak ważny temat pozostanie na długo w pamięci, a wolontariusze zaangażowani w akcję będą mile wspominać tę niecodzienną przygodę, jaką było przygotowanie i sam niełatwy przebieg akcji. Efektem końcowym zaś będzie uratowanie czyjegoś życia, lub może kilku istnień" - komentuje akcję dyrekcja Liceum.

Tematy: dkms LO Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 3500 odsłon Informacje 8 listopada 2018, 00:04,

Kolejny oszust w Gostyninie. Grozi seniorom!

Uwaga mieszkańcy! Po Gostyninie krąży mężczyzna, który wykorzystując ufność osób starszych oferuje im zakup książki. W przypadku odmowy grozi im konsekwencjami finansowymi.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Mężczyzna wyglądał i zachowywał się przerażająco - mówi wnuczka poszkodowanej. Udostępnij!

Jedną z jego ofiar padła w środę (7 listopada br.) 84-letnia kobieta. O zdarzeniu poinformowała wnuczka seniorki.

"Do mojej babci zadzwonił jakiś mężczyzna na telefon stacjonarny i powiedział, ze zaraz przyjedzie z paczką" - relacjonuje wnuczka poszkodowanej. Staruszka nic nie podejrzewając uznała, że ktoś z rodziny coś zamówił i postanowiła otworzyć furtkę nieznajomemu.

W krótkim czasie przy jej domu pojawił się postawny mężczyzna w wieku około 30 lat, ciemne krótkie włosy. Wręczając kobiecie książkę zażądał 80 złotych. Gdy ta zaprotestowała, zaczął straszyć ją potężną karą finansową za odmowę odbioru paczki. Wystraszona seniorka nie widząc innego wyjścia z sytuacji zapłaciła żądaną kwotę.

"Moja babcia zwyczajnie się go wystraszyła. Z jej opowieści wiem, że mężczyzna wyglądał i zachowywał się przerażająco" - informuje wnuczka.

"Tu nawet nie chodzi o te 80 złotych, chodzi o zastraszanie i wykorzystywanie nieświadomości i spowodowanego wiekiem braku zaradności osób starszych Moja babcia siedzi teraz i trzęsie się opowiadając o tym..." - mówi rozżalona.

Przedstawione tutaj zdarzenie nie jest odosobnionym przypadkiem. W internecie można znaleźć wiele informacji o identycznych oszustwach na terenie całego kraju.

 

Tematy: Oszust informator

Napisz komentarz

Komentarze

Legion, 8 listopada 2018
To ja marek otwórz!!!!!!!!
ryszard ..., 8 listopada 2018
Niepotrzebnie ta pani placila -ale strach robi swoje . Nie wpuszczac nieznajomych na podworko tym bardziej do domu.!!!!
Dodaj ogłoszenie