Informacje5 października 2019, 09:35,

Jaka jest zawartość kalorii w soku jeżynowym? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w soku jeżynowym? Sprawdziliśmy

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność soku jeżynowego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w soku jeżynowym pochodzą w 3% z białka, 83% z węglowodanów i 14% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma sok jeżynowy , ile waży sok jeżynowy lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w soku jeżynowym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Blackberry juice - calories, nutrition and weight)

Sok jeżynowy - kalorie i wartości odżywcze

Sok jeżynowy zawiera 38 kcal na 100g.

Przykładowo szklanka soku jeżynowego (215 g) to około 82 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

 

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka soku jeżynowego (215 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 12 minut, pływać przez 10 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy sok jeżynowy tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w soku jeżynowym jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii napojów i alkoholi. Spożywanie soku jeżynowego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród napojów i alkoholi.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w soku jeżynowym?

Sok jeżynowy zawiera 0.3 g białka na 100g.
Szklanka soku jeżynowego (215 g) zawiera ok. 0.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w soku jeżynowym?

Sok jeżynowy zawiera 7.8 g węglowodanów na 100g.
Szklanka soku jeżynowego (215 g) zawiera ok. 16.8 g węglowodanów.

Ile waży sok jeżynowy ?

Szklanka soku jeżynowego waży ok. 215g.

Ile błonnika jest w soku jeżynowym?

Sok jeżynowy zawiera w sobie 0.1 g błonnika na 100g.
Szklanka soku jeżynowego (215 g) zawiera ok. 0.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie