Informacje22 lutego, 09:35,

Kalorie w łososiu . Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w łososiu . Sprawdziliśmy ile ich jest

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność łososia . Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w łososiu pochodzą w 40% z białka, 0% z węglowodanów i 60% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma łosoś, ile waży łosoś lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w łososiu , (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Salmon - calories, nutrition and weight)

Łosoś - kalorie i wartości odżywcze

Łosoś zawiera 208 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g łososia można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 10.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 30 minut, pływać przez 25 minut lub biegać przez 21 minut.

Czy łosoś tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w łososiu stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii ryb pod względem kaloryczności. Spożywanie łososia wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w łososiu ?

Łosoś zawiera 20.42 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w łososiu ?

0 g węglowodanów - łosoś nie zawiera węglowodanów.

Ile waży łosoś?

Jesteśmy w trakcie ważenia łososia . Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g łososia .

Ile błonnika jest w łososiu ?

0 g błonnika - łosoś nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie