Informacje7 września, 11:12,

Katowicki X Puchar Śląska. Długodystansowy Puchar Polski we wrotkarstwie szybkim

W dniu 1 września 2019 r. w Katowickim Parku Leśnym (Dolina 3 Stawów) odbyły się zawody rolkowe „Puchar Śląska” na dystansie 42 km i 21 km. Wyścig na rolkach na dystansie maratonu był klasyfikowany w "Pucharze Polski" Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich oraz Pucharze Śląska.


Udostępnij
W 35 stopniowej rolkarze szybcy "ZWOLEŃ-TEAM" wystartowali na dystansie 42 km


Dla dzieci i młodzieży, jak i dla wszystkich, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z rolkami organizatorzy zaoferowali starty z cyklu „Bieg po zdrowie”, na dystansie 2 km /do 16 roku życia/ oraz 10 km dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych.

Tym razem w temperaturze 35 stopniowej rolkarze szybcy "ZWOLEŃ-TEAM" wystartowali na dystansie 42km rywalizując z czołowymi klubami naszego kraju: Legią Warszawa, Zniczem Kłodzko, Orlicą Duszniki Zdrój, Jabrą Team, Plich Wyścig, Silesią Skating, AZS AWF Katowice, Rollą Speed.

Przeczytaj też: Międzynarodowe święto rolkarskie w Gdańsku z udziałem zawodników UKS Zwoleń-Team [ZDJĘCIA+VIDEO]

Wyniki "U.K.S. Zwoleń-Team":

8 miejsce w open mężczyźni - Łukasz Flejszer /4 miejsce w kat. wiekowej M30-39/

15 miejsce w open mężczyźni – Mateusz Chojnacki /8 miejsce w kat. wiekowej M16-29/

12 miejsce w open kobiety – Paulina Przybysławska /7 miejsce w kat. wiekowej K16-29/

13 miejsce w open kobiety – Aleksandra Kołodziejska /8 miejsce w kat. wiekowej K16-29/

autor/źródło: Zwoleń Team

Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłonInformacje7 września, 11:03,

Obniżka PIT oznacza mniejsze wpływy do budżetu. W Gostyninie to ok. 170 tysięcy złotych

Obniżka PIT oznacza mniejsze wpływy do budżetu. W Gostyninie to ok. 170 tysięcy złotych

W ubiegły piątek, 30 sierpnia 2019 r. odbyła się w Sejmie debata nad rządowym projektem ustawy obniżającej podatek dochodowy PIT z 18 do 17 procent. Co oznacza to dla samorządów, w tym Gostynina?


Udostępnij 9
W ubiegły piątek, 30 sierpnia 2019 r. odbyła się w Sejmie debata nad rządowym projektem ustawy obniżającej podatek dochodowy PIT z 18 do 17 procent

Oczywiście mniejsze wpływy do budżetów gmin. Podatek PIT to podatek bezpośredni, obejmujący dochody uzyskiwane przez osoby fizyczne. Gminy w 2019 roku otrzymywały 38,08 % podatku PIT osób mieszkających na ich terytorium. Obniżenie podatku PIT z 18 do 17 % spowoduje spadek dochodów. I ile?

Aby wykonać taką prognozę, trzeba wziąć pod wyliczenia projekt uchwały budżetowej Gminy Miasta Gostynina na ten rok. Przyjmowała go Rada Miejska w grudniu ubiegłego roku. Prognozowane dochody były na poziomie 67 mln 175 tysięcy złotych.

Wielkość udziału gmin we wpływach z PIT w 2019 roku wynosi 38,08 % (ten wskaźnik także może nieznacznie wzrosnąć) a kwota ta w projekcie budżetu prognozowana była na poziomie 17 mln 046 tysięcy 473 zł.

Przeczytaj też: Izabela Trojanowska będzie gwiazdą XII Gminnych Dożynek Ekologicznych w Lucieniu

Stąd obniżka o 1 punkt procentowy oznacza, że dochody zmniejszyłyby się o ok. 170 tysięcy 464 zł dla Gminy Miasta Gostynina.

Analogiczne wyliczenia zastosowaliśmy dla Gminy Gostynin – tutaj na 2019 rok prognozowane wpływy z tytułu udziału w podatku PIT były na poziomie 6 mln 913 tysięcy 933 zł, przy wpływach budżetowych 44 mln 830 tysięcy zł, stąd obniżka PIT daje mniejsze wpływy o ok. 69 tysięcy 139 zł.

Samorządowcy i posłowie opozycji chcą rekompensaty

Posłowie opozycji podnosili kwestie, że nowe rozwiązania nie przewidują rekompensaty dla samorządów, do których budżetów trafia część tych podatków.

O rekompensatę z tytułu obniżenia podatku PIT upominali się także sami samorządowcy. „Wnosimy o pełną rekompensatę spodziewanego zmniejszenia dochodów Jednostek Samorządu Terytorialnego przez odpowiednie podwyższenie udziału z tytułu wpływów z podatku PIT dla wszystkich typów samorządów w Polsce” – apelowali na czerwcowym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Obniżenie stawki podatku dotyczyć będzie wszystkich podatników, którzy uzyskują dochody podlegające opodatkowaniu na ogólnych zasadach. Obniżona stawka ma obowiązywać już do dochodów uzyskanych od 1 października 2019 r. W ubiegły piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na drugi tydzień września.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Liberał, 8 września
Obniżka jakiegokolwiek podatku to pieniądze w kieszeni obywateli :)

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie