600 odsłonInformacje13 września 2023, 07:49,

Kierował samochodem mając prawie 1,5 promila alkoholu

Kierował samochodem mając prawie 1,5 promila alkoholu

Podczas kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu

W niedzielę (10.09) gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w centrum Gostynina nietrzeźwego kierującego. 48-letni mieszkaniec gminy Gostynin kierował mercedesem mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.W niedzielę (10.09) po godz. 9 gostynińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  na ul. Rynek zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Kierującym okazał się 48-letni mieszkaniec gminy Gostynin.

W trakcie rozmowy z  48-latkiem policjanci wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna został poddany badaniu na jego zawartość w organizmie, które wykazało prawie 1,5 promila alkoholu wydychanym powietrzu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne  zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu!

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie