Popularny: 800 odsłon Informacje 17 października 2018, 10:27,

Kierowcy aut ciężarowych pod lupą gostynińskiej policji

W poniedziałek (15 października br.) gostynińscy policjanci drogówki prowadzili działania "Truck&Bus". Podczas akcji mundurowi skontrolowali 30 pojazdów, w tym 11 pojazdów ciężarowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Jakie nieprawidłowości ujawnili funkcjonariusze?


Głównym celem działań było przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób. Funkcjonariusze sprawdzali szczegółowo wszystkie elementy wpływające na bezpieczeństwo: przekraczanie dozwolonej prędkości, stan trzeźwości, stan techniczny pojazdu, w tym sprawność układów kierowniczych i hamulcowych, zabezpieczenie przewożonego ładunku, oraz czas pracy kierowcy.

W trakcie kilkunastogodzinnych działań ujawnili 6 naruszeń związanych ze stanem technicznym pojazdów oraz 13 przekroczeń prędkości, w tym 2 przez kierujących ciężarówkami.

Celem strategicznym akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego oraz w zakresie przewozu osób i rzeczy. Działania w przyszłości będą kontynuowane.

Tematy: drogówka

Napisz komentarz

Popularny: 3500 odsłon Informacje 16 października 2018, 19:56,

Wybory do Sejmiku Województwa. 120 kandydatów, czterech z Gostynina i okolic

W niedzielę, 21 października 2018 r. w wyborach samorządowych poza wyborami na burmistrza, do rady gminy, rady powiatu wybierać będziemy także radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Będziemy mogli wybierać między 13 komitetami

Sejmik to organ stanowiący i kontrolny samorządu województwa mazowieckiego. Istnieje od 1998 roku. Obecna, V kadencja Sejmiku, trwa w latach 2014–2018.
Sejmik Województwa Mazowieckiego składa się z 51 radnych, wybieranych w województwie mazowieckim w wyborach bezpośrednich, czyli kwalifikuje się kandydat z największą liczbą głosów. Kadencja trwać będzie od 2018 roku 5 lat, do tej pory trwała 4 lata.

Radni sejmiku mazowieckiego obradują w warszawskiej Sali im. Stefana Starzyńskiego znajdującej się w pałacu Ministra Skarbu przy placu Bankowym 3/5.

W wyborach 21 października dla okręgu nr 4, obejmującego Miasto Płock oraz nasz Powiat gostyniński a także powiaty: ciechanowski, mławski, płocki, płoński, przasnyski, pułtuski, sierpecki, sochaczewski, żuromiński i żyrardowski spośród 120 kandydatów, zgłoszonych na 13 listach, mandat radnego otrzyma 9 osób.

Wśród znanych mieszkańcom Gostynina kandydatów, znajdziemy m.in.: obecnego Marszałka Adama Struzika, Wicemarszałka Wiesława Raboszuka, przedsiębiorcę z powiatu płockiego Włodzimierza Olewnika.

Wśród kandydatów są cztery nazwiska kandydatów, pochodzących bądź mieszkających na terenie powiatu gostynińskiego. O mandat radnego ubiega się obecny Starosta Gostyniński Tomasz Matuszewski, a także Marcin Wieczorek z Gostynina (lat 44, komitet wyborczy wyborców Bezpartyjni Samorządowcy), Artur Witkoś z Białotarska (lat 51, komitet wyborczy wyborców Kukiz 15) i Maria Gajewska z Sierakowa (lat 59, komitet wyborczy Prawo i Sprawiedliwość).

Lista nr 1 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1. WIERZBICKA Iwona Krystyna (Płock)
2. NIESIOBĘDZKI Roman Tadeusz (Ciechanów)
3. PIETRZAK Grażyna (Bodzanów)
4. WIŚNICKA Aleksandra (Chorzele)
5. AMBROZIAK Sławomir (Pruszków)
6. SMOLORZ Józef Franciszek (Badów Górny)
7. DĄBROWSKA Żaneta (Dobrosielice Pierwsze)
8. WIECZOREK Marcin (Gostynin)
9. KOCYŁA Przemysław (Krasiniec)
10. SIECZKA Damian (Mława)
11. PIETRZAK Krzysztof Dariusz (Kosino)

Lista nr 2 - KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1. STRUZIK Adam Krzysztof (Płock)
2. ORLIŃSKI Mirosław Adam (Sochaczew)
3. KRAWCZYK Wiesława (Przasnysz)
4. OBERMEYER Paweł Jerzy (Płońsk)
5. GAŃKO Grzegorz (Sierpc)
6. WOJNAROWSKI Konrad (Nosarzewo Borowe)
7. SZYMANIK Elżbieta (Pniewo-Czeruchy)
8. DRĄŻEWSKA Renata Dorota (Lubowidz)
9. MATUSZEWSKI Tomasz (Wierzbin)
10. LISZEWSKA Bożena (Żyrardów)
11. WYRZYKOWSKI Sławomir (Pułtusk)

Lista nr 3 - KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI
1. RULL QUESADA Agata Anna (Warszawa)
2. SIWEK Maciej Zbigniew (Płock)
3. KRZESKA-GOMUŁKA Anna Maria (Płock)
4. SIECIŃSKI Henryk (Płock)
5. WYDURSKI Patryk (Mława)

Lista nr 4 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
1. RABOSZUK Wiesław Mariusz (Warszawa)
2. KOTLEWSKI Stefan Józef (Płock)
3. RUSINOWSKA Beata Małgorzata (Żyrardów)
4. KORYTOWSKI Jan (Nowe Proboszczewice)
5. RZEPLIŃSKA Małgorzata Zofia (Przążewo)
6. ŁOBKO Marcin (Płońsk)
7. UCHWAŁ Aneta (Płock)
8. LOMPERTA Grzegorz (Przasnysz)
9. WOŹNOWSKI Rafał Mariusz (Lubowidz)
10. SMYKOWSKA Jolanta Maria (Sierpc)
11. PAWLAK Urszula Henryka (Olszowiec)

Lista nr 5 - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM:
1. CZARZASTY Włodzimierz (Warszawa)
2. IWANIAK Ilona (Brwilno)
3. KOTEWSKA-AVRAMČEVA Emilia (Żyrardów)
4. SERWACH Marian (Płońsk)
5. SPODOBALSKI Jerzy (Ciechanów)
6. KUCIŃSKI Stanisław (Mława)
7. PAŁYSA Wiesława (Przasnysz)
8. KOCIMSKI Tomasz (Sochaczew)
9. SKORUPSKA Aldona (Osówka)
10. GRUDZIEŃ Robert Jerzy (Szyszki-Folwark)
11. KOTARSKI Jerzy Mieczysław (Bieżuń)

Lista nr 6 - KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM
1. MALIŃSKA Magdalena (Kozłów Biskupi)
2. PIÓROWICZ Jerzy Wojciech (Białkowo)
3. WOŹNIAK Aleksandra (Warszawa)
4. DOBROWOLSKI Mateusz (Warszawa)
5. RĘBOSZ Sylwia (Warszawa)
6. TRZECIAK Rafał (Warszawa)
7. GŁOWACKA Zuzanna (Błonie)
8. KWIATKOWSKI Filip Michał (Płock)
9. MARCINIAK-MIERZWA Julia (Kobyłka)

Lista nr 7 - KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP
1. NOWAK Jerzy Robert (Warszawa)
2. RYBNIK Andrzej (Płock)
3. MOSSAKOWSKI Marek Stanisław (Załogi-Cibory)
4. STELMACH Tomasz Józef (Płock)
5. TUROWSKA Małgorzata (Ciechanów)
6. KUCIŃSKA Magdalena (Ciechanów)
7 BINIĘDA Elżbieta Anna (Lipsko)
8. PAWLAK Agnieszka Monika (Warszawa)

Lista nr 8 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15
1. OLEWNIK Włodzimierz (Świerczynek)
2. OCHENKOWSKA Irmina Donata (Ciechanów)
3. NITEK Robert Sylwester (Kożuszki-Parcel)
4. KILAR Aleksander Piotr (Żyrardów)
5. OCICKI Kamil (Sierpc)
6. GORZELAŃCZYK Danuta Bożena (Sochaczew)
7. GRZEGORZEWSKI Sebastian Paweł (Teresin)
8. WITKOŚ Artur (Białotarsk)
9. ŻOŁĄDŹ Marta Henryka (Teresin)
10. DĄBROWSKA Monika Małgorzata (Płock)
11. PAWLAK Jan (Strachowo)

Lista nr 9 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
1. SIENNICKI Mateusz (Ciechanów)
2. POPOWSKI Jarosław Władysław (Płock)
3. PUTERNICKA Barbara Danuta (Gąbin)
4. WERESZCZAKA Rafał Jerzy (Płock)
5. TYŚKIEWICZ Joanna (Ciechanów)
6. SIKORA Marta (Płock)
7. WÓJCIK Alicja (Płock)
8. CIESIELSKI Przemysław (Ciechanów)
9 . KORWIN-MIKKE Dominika Maria (Otwock)

Lista nr 10 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. ROMANOWSKI Rafał (Maków Mazowiecki)
2. CZAPLIŃSKI Artur Tomasz (Płońsk)
3. GOŁĘBIOWSKI Łukasz (Brzozów Stary)
4. KRZĘTOWSKA Agnieszka Maria (Płock)
5. GAJEWSKA Maria Bożena (Sieraków)
6. KOWNACKI Wiesław Mateusz (Łebki Wielkie)
7. LEŚNIEWSKA Ewa Anna (Żuromin)
8. MARZĘDA-PRZYBYSZ Beata Katarzyna (Żyrardów)
9. KOWALEWSKI Zenon Marian (Pułtusk)
10. KRAJEWSKI Wojciech Franciszek (Mława)
11. MILEWSKI Mirosław Marian (Płock)

Lista nr 11 - KOMITET WYBORCZY ZJEDNOCZENIE CHRZEŚCIJAŃSKICH RODZIN
1. SALAMOŃSKI Leszek Piotr (Warszawa)
2. CZAJKA Renata Teresa (Warszawa)
3. NITECKI Ryszard (Warszawa)
4. LAW Bartłomiej Krzysztof (Warszawa)
5. ROGALSKA-CZAPLICKA Irena Władysława (Pieczyska)
6. OLENDER Zofia (Ostrołęka)

Lista nr 12 - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JEDNOŚĆ NARODU - WSPÓLNOTA
1. BARDOŃSKI Wojciech (Ciechanów)
2. KUCZYŃSKA Maria (Ciechanów)
3. MAGALSKI Włodzimierz Stefan (Ciechanów)
4. FIJAŁKOWSKA Maria Teresa (Przasnysz)
5. JAKUBIAK Adam (Przasnysz)
6. WIŚNIEWSKI Leszek (Ciechanów)
7. TRZEBIŃSKA Maria Ewa (Warszawa)
8. CZARADZKA Maria Ewa (Warszawa)

Lista nr 13 - KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI
1. SZCZEPANIAK Iwona Lidia (Lesiów)
2. GRZEGORZEWSKI Andrzej (Rochnia)
3. WIŚNIEWSKI Jacek (Cieszkowo Nowe)
4. NAGUCKA Ewa (Mława)
5. AMELIAN Paweł (Wąsosze)
6. SZCZERBA Janina Zofia (Radom)
7. ADAMIAK Łukasz (Baboszewo)
8. NAGUCKA Małgorzata (Mława)
9. DĘBIEC Arkadiusz (Radom)


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie