Artykuł partnerski24 sierpnia 2020, 15:04,

Klimatyzator przenośny – rozwiązanie dla każdego

Klimatyzator przenośny – rozwiązanie dla każdego

Na rynku znajdziesz wiele modeli klimatyzatorów przenośnych

Chłodne powietrze w każdym z pomieszczeń, w zależności od aktualnych potrzeb, bez konieczności uzyskania zgody na montaż? To możliwe dzięki klimatyzatorom przenośnym – znakomitej alternatywie dla klimatyzacji stacjonarnej.


Alternatywa dla klimatyzacji ściennej

W przypadku budynków wielorodzinnych – bloków i kamienic, tradycyjna klimatyzacja montowana na  ścianie zazwyczaj nie jest dobrym pomysłem.

Na przeszkodzie może stanąć uzyskanie zgody spółdzielni mieszkaniowej na montaż, a w przypadku kamienic – konserwatora zabytków.

Również pozostali mieszkańcy mogą nie być zadowoleni, ponieważ jednostka zewnętrzna emituje spory hałas.

Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z zakupu klimatyzatora. 

Na rynku znajdziesz wiele modeli klimatyzatorów przenośnych (monobloków). Szukaj ich na Homespot.pl.

Budowa klimatyzatora przenośnego

Urządzenie takie działa podobnie jak np. lodówka, jednak zamiast kratki, przez którą odprowadzane jest ciepło, klimatyzator przenośny wykorzystuje rurę wyrzutową.

Rurę umieszcza się w uchylonym oknie lub drzwiach balkonowych, a dzięki zamontowanej uszczelce powietrze z zewnątrz nie dostaje się do środka.

W wyniku sprawnego działania klimatyzatora, ciepłe powietrze musi zostać usunięte poza budynek, a nie byłoby to możliwe bez rury wyrzutowej.

Urządzenie pozbawione tego elementu to klimatyzer, który do chłodzenia wykorzystuje wodę i charakteryzuje się znacznie niższym, często wręcz nieodczuwalnym efektem chłodzącym.

Aby dopasować klimatyzator do swoich potrzeb, przyjrzyj się jego parametrom – sprawdź poradnik jak wybrać klimatyzator do mieszkania, by wiedzieć, co jest istotne.

Jak zamontować rurę wyrzutową?

Wybierz jeden z trzech sposobów:

  • uszczelka
  • rama okienna
  • dziura w ścianie

Uszczelka i rama okienna nie wymagają żadnej ingerencji w strukturę ścian ani okien, a ich montaż jest bezproblemowy. 

Jeśli jednak zależy Ci na uzyskaniu jak najbardziej estetycznego efektu – wybierz trzecie rozwiązanie. Wykonanie dziury w ścianie pozwala na maksymalne skrócenie rury wyrzutowej, by była niemal niewidoczna. 

Dodatkowo wpłynie to na efektywność urządzenia, ponieważ ciepłe powietrze będzie miało do pokonania krótszą drogę na zewnątrz.

Zależy Ci na niedrogim, ale skutecznym rozwiązaniu na upał w mieszkaniu? 

Wybierz klimatyzator pokojowy mobilny.

Niektóre modele będą inwestycją całoroczną, ponieważ wyposażono je w dodatkowe funkcje, takie jak ogrzewanie, osuszanie i wentylowanie powietrza.

Dobry klimatyzator przenośny kupisz na Homespot.pl.

autor/źródło: homespot.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie