Popularny: 4900 odsłonInformacje6 grudnia 2017,

Klub seniora „Parostatek” otwarty

W mikołajkową środę, 6 grudnia 2017 r. otwarto drugą ważną dla Miasta inwestycję. Tuż przed południem w obecności seniorów przecięto symboliczną wstęgę w MCH „Stara Betoniarnia”, gdzie funkcjonować oficjalnie zaczął Klub Seniora „Parostatek”.

Przewiń w dół aby czytać dalejKlub mieści się na I piętrze centrum handlowego przy Bierzewickiej i znajduje się w nim pięć pomieszczeń w tym zaplecze kuchenne. Całość zajmuje 140 m² powierzchni użytkowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia klubu dokonali m.in.: inicjatorka utworzenia na terenie miasta klubu seniora w Gostyninie Anna Roszak, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki, Burmistrz Paweł Kalinowski, Proboszcz Parafii Św. Marcina ks. dziekan Ryszard Kruszewski.

Klub Seniora „Parostatek” powstał przy wykorzystaniu środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020 oraz z budżetu Gminy Miasta Gostynina w ramach wkładu własnego. Dofinansowanie pokryło pokryje ok. 80% całości inwestycji a 20 % wkładu własnego Gminy Miasta Gostynina zabezpieczyła Rada Miejska.

O utworzenie miejsca spotkań dla seniorów od dłuższego czasu zabiegała pani Anna Roszak, która w ubiegłym roku złożyła do Budżetu Obywatelskiego projekt dotyczący powstania świetlicy dla Seniorów, która w założeniu miała być miejscem ogólnodostępnym dla starszych mieszkańców naszego miasta. Projekt został odrzucony, w uzasadnieniu podano, że Urząd Miasta nie dysponuje żadnym lokalem na ten cel.

Klubem „Parostatek” zarządzać będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Napisz komentarz

senior, 8 grudnia 2017
czas pokaże czy była to inwestycja trafiona
Zmartwiona, 8 grudnia 2017
Inicjstywa super, jedyne czego można się czepiać to lokalizacja.... serio cos takiego na końcu miasta??!! Juź widzę swoją babcie pędzącą z polnej na płocką. Coś takiego powinno byc bliżej centrum nie wspominając już o tym że powinno być na parteże. Ale i tak gratuluje lepsze to niż nic choć szkoda że moja babcia nie ma możliwości by tam dotrzeć :(
Popularny: 1800 odsłonInformacje6 grudnia 2017,

W "Starej Betoniarni" zapachniało świętami

W środę (6 grudnia br.) "Stara Betoniarnia" wraz z cukiernią "Świat słodkich inspiracji" zorganizowały mikołajkowe warsztaty cukiernicze. Od samego rana atrium Miejskiego Centrum Handlowego wypełnił dziecięcy gwar oraz zapach pieczonych pierników.

Przewiń w dół aby czytać dalej


W warsztatach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3.

"Pierniki łatwo jest zjeść, jednak nie każdy wie jak się je wytwarza" - powiedział prezes MCH Rafał Różański. Dzisiaj pod czujnym okiem pań z cukierni, dzieci miały wyjątkową okazję, aby przygotować własne słodkości.

Zgodnie z tradycją maluchy pisały również listy do Świętego Mikołaja, ubierały choinkę oraz uczestniczyły w biciu rekordu na najdłuższy łańcuch choinkowy w Gostyninie. Ozdoba zawiśnie w holu galerii na całe święta.

 


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie