Wczytywanie zawartości

Informacje Gorący temat (czytany 3300 razy)

Klub seniora „Parostatek” otwarty [ZDJĘCIA]


Parostatek seniorzy Anna Roszak Andrzej Robacki

W mikołajkową środę, 6 grudnia 2017 r. otwarto drugą ważną dla Miasta inwestycję. Tuż przed południem w obecności seniorów przecięto symboliczną wstęgę w MCH „Stara Betoniarnia”, gdzie funkcjonować oficjalnie zaczął Klub Seniora „Parostatek”.


Wczytywanie zawartości...

Klub mieści się na I piętrze centrum handlowego przy Bierzewickiej i znajduje się w nim pięć pomieszczeń w tym zaplecze kuchenne. Całość zajmuje 140 m² powierzchni użytkowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia klubu dokonali m.in.: inicjatorka utworzenia na terenie miasta klubu seniora w Gostyninie Anna Roszak, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki, Burmistrz Paweł Kalinowski, Proboszcz Parafii Św. Marcina ks. dziekan Ryszard Kruszewski.

Klub Seniora „Parostatek” powstał przy wykorzystaniu środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020 oraz z budżetu Gminy Miasta Gostynina w ramach wkładu własnego. Dofinansowanie pokryło pokryje ok. 80% całości inwestycji a 20 % wkładu własnego Gminy Miasta Gostynina zabezpieczyła Rada Miejska.

O utworzenie miejsca spotkań dla seniorów od dłuższego czasu zabiegała pani Anna Roszak, która w ubiegłym roku złożyła do Budżetu Obywatelskiego projekt dotyczący powstania świetlicy dla Seniorów, która w założeniu miała być miejscem ogólnodostępnym dla starszych mieszkańców naszego miasta. Projekt został odrzucony, w uzasadnieniu podano, że Urząd Miasta nie dysponuje żadnym lokalem na ten cel.

Klubem „Parostatek” zarządzać będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Tematy: Parostatek seniorzy Anna Roszak Andrzej Robacki

Komentarze


  • Inicjstywa super, jedyne czego można się czepiać to lokalizacja.... serio cos takiego na końcu miasta??!! Juź widzę swoją babcie pędzącą z polnej na płocką. Coś takiego powinno byc bliżej centrum nie wspominając już o tym że powinno być na parteże. Ale i tak gratuluje lepsze to niż nic choć szkoda że moja babcia nie ma możliwości by tam dotrzeć :(

Weź udział w dyskusji

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij