InformacjeGorący temat (4700 odsłon)

Klub seniora „Parostatek” otwarty [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Parostatek seniorzy Anna Roszak Andrzej Robacki

W mikołajkową środę, 6 grudnia 2017 r. otwarto drugą ważną dla Miasta inwestycję. Tuż przed południem w obecności seniorów przecięto symboliczną wstęgę w MCH „Stara Betoniarnia”, gdzie funkcjonować oficjalnie zaczął Klub Seniora „Parostatek”.


Klub mieści się na I piętrze centrum handlowego przy Bierzewickiej i znajduje się w nim pięć pomieszczeń w tym zaplecze kuchenne. Całość zajmuje 140 m² powierzchni użytkowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia klubu dokonali m.in.: inicjatorka utworzenia na terenie miasta klubu seniora w Gostyninie Anna Roszak, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki, Burmistrz Paweł Kalinowski, Proboszcz Parafii Św. Marcina ks. dziekan Ryszard Kruszewski.

Klub Seniora „Parostatek” powstał przy wykorzystaniu środków finansowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu wieloletniego „SENIOR+” na lata 2015-2020 oraz z budżetu Gminy Miasta Gostynina w ramach wkładu własnego. Dofinansowanie pokryło pokryje ok. 80% całości inwestycji a 20 % wkładu własnego Gminy Miasta Gostynina zabezpieczyła Rada Miejska.

O utworzenie miejsca spotkań dla seniorów od dłuższego czasu zabiegała pani Anna Roszak, która w ubiegłym roku złożyła do Budżetu Obywatelskiego projekt dotyczący powstania świetlicy dla Seniorów, która w założeniu miała być miejscem ogólnodostępnym dla starszych mieszkańców naszego miasta. Projekt został odrzucony, w uzasadnieniu podano, że Urząd Miasta nie dysponuje żadnym lokalem na ten cel.

Klubem „Parostatek” zarządzać będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Tematy:ParostatekseniorzyAnna RoszakAndrzej Robacki

Sprawdź też: Solarium GostyninKsięgowość GostyninKaraoke Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Inicjstywa super, jedyne czego można się czepiać to lokalizacja.... serio cos takiego na końcu miasta??!! Juź widzę swoją babcie pędzącą z polnej na płocką. Coś takiego powinno byc bliżej centrum nie wspominając już o tym że powinno być na parteże. Ale i tak gratuluje lepsze to niż nic choć szkoda że moja babcia nie ma możliwości by tam dotrzeć :(

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


Galerie zdjęć


W "Starej Betoniarni" zapachniało świętami [ZDJĘCIA]
W "Starej Betoniarni" zapachniało świętami [ZDJĘCIA]
W "Starej Betoniarni" zapachniało świętami [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij