Popularny: 4200 odsłonInformacje16 września, 07:40,

Klusek sportem stoi


Udostępnij 60
Sąsiedzkie potyczki na zakończenie lata

W minioną sobotę (12 września br,.) na boiskach w Klusku odbyły się "Sąsiedzkie potyczki" - mecze w piłkę nożną i siatkówkę dla mieszkańców wsi.Mecz w piłkę nożną cieszył się dużym zainteresowaniem, również wśród dzieci.

"Bardzo cieszę się, że udało nam się zmobilizować tak dużą liczbę osób do wzięcia udziału w meczu. Gra była bardzo emocjonująca i zacięta. Ostatecznie mecz zakończył się remisem. Pomimo, że byłam częścią drużyny, która większość meczu prowadziła to jestem zdania, że remis jest sprawiedliwy i odzwierciedla to, co wydarzyło się na boisku. Dla niektórych to był pierwszy od dawna rozegrany mecz w piłkę nożną, więc zakwasy się pojawiły, ale obyło się na szczęście bez kontuzji. To już kolejny rok, gdy udaje nam się przeprowadzić tego typu rozgrywki. Jest to dobry sposób na spędzenie wspólnie wolnego czasu i integrację mieszkańców" - skomentowała prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska Zuzanna Baranowska-Lemmen

"W siatkówkę zaczęliśmy regularnie grać na naszym boisku w tym roku. U wszystkich grających można zauważyć ogromne postępy. W sobotę udało się rozegrać  naprawdę ciekawe spotkanie z długimi wymianami. Nasza działalność sportowa jest czymś, co nas wyróżnia spośród innych organizacji kobiecych. Coroczne rozgrywki to już tradycja w naszej wsi. W przyszłym roku mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować turnieje" - podsumowała  sekretarz kluskowego Stowarzyszenia Anna Filińska

"Sport to jeden z głównych obszarów działalności w naszej miejscowości. Co tydzień w środy spotykamy się na naszym boisku, żeby pograć w piłkę nożną czy siatkówkę. Również organizujemy podchody czy wycieczki rowerowe. Aktywność fizyczna jest dla nas bardzo ważna, udaje nam się zmobilizować zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych" - dodaje Anna Wiśniewska, zastępca przewodniczącej KGW w Klusku. 

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a po meczach dla wszystkich został przygotowany poczęstunek przez członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Kluska.

Działanie zrealizowano w ramach "Aktywnych poniedziałków" dofinansowanych w ramach projektu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie    Europa i My, Stowarzyszenie BORIS,  Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundację Fundusz Współpracy ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich    oraz budżetu Województwa Mazowieckiego.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Joanna P-Sz, 17 września
Brawo wszyscy zawodnicy i brawo Nasza Pani Sołtys !!!
Dodaj ogłoszenie