Popularny: 600 odsłon Informacje 15 października 2018, 17:07,

Kolejny partner Gostynińskiej Karty Seniora

Salon Optyczny Vision Optyk w Gostyninie jest kolejnym podmiotem, który dołączył do Gostynińskiej Karty Seniora.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Do programu dołączył Salon Optyczny Vision Optyk


Program Gostynińskiej Karty Seniora został przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w kwietniu 2017 roku i jest skierowany dla osób po 60-tym roku życia zamieszkałym na terenie miasta i oferuje jej posiadaczom rabaty i zniżki od partnerów, które do programu przystąpiły.

Ostatnio do grona partnerów karty seniora dołączył Salon Optyczny Vision Optyk zlokalizowany  przy ul. Floriańskiej 14. Posiadaczom karty seniora salon proponuje 20% zniżki na soczewki okularowe progresywne, 20% zniżki na soczewki dwuogniskowe i jednoogniskowe oraz 20 % zniżki na okulary przeciwsłoneczne.

"Wierzymy, że oferowane zniżki przyczynią się do zwiększenia dostępu do usług medycznych i poprawy jakości życia tej grupy" - informuje Bartłomiej Magierski.


Napisz komentarz

Popularny: 3000 odsłon Informacje 15 października 2018, 15:59,

Potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia

W ciągu minionej doby na drogach powiatu gostynińskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. W obu przypadkach rowerzystki zostały potrącone przez samochody osobowe. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Swoje zachowanie tłumaczył doznanym szokiem

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj (14.10.) około godz. 19:00 w miejscowości Rakowiec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni kierujący osobowym Renault w trakcie wyprzedzania dwóch rowerzystek, nie zachował bezpiecznego odstępu i uderzył bocznym lusterkiem w rowerzystkę, a następnie odjechał. Do szpitala z niegroźnymi obrażeniami została przewieziona 62-letnia żychlinianka. W niedługim czasie od zdarzenia młody kierowca wrócił na miejsce, gdzie swoje oddalenie tłumaczył doznanym szokiem – był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Wszelkie okoliczności tego wypadku badane będą przez gostynińskich mundurowych.

Do drugiego zdarzenia doszło dzisiejszego ranka na ul. 18-go stycznia w Gostyninie. W tym przypadku 34-letnia kierująca Skodą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 40-letniej rowerzystce. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a potrącona kierująca jednośladem nie odniosła żadnych obrażeń. Sprawczyni została ukarana mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści, to grupa użytkowników dróg, szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w konfrontacji z samochodami. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Gostynińscy policjanci apelują, aby na drodze zachować ostrożność i rozwagę.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie