Popularny: 1100 odsłonInformacje28 stycznia, 10:13,

Kolorowy Zawrót Głowy czyli Bal Kapelusza w Jedynce

Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie. Na wydarzenie to najbardziej czekają najmłodsi uczniowie. Atrakcji jest przecież co niemiara.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 14
Jedną z atrakcji była fotościanka


24 stycznia 2019r. w Jedynce właśnie miał miejsce Kolorowy Zawrót Głowy, czyli Bal Kapelusza. W tym dniu na sali gimnastycznej kolorowo było od kapeluszy, piór, fantazyjnych opasek i peruk, które zarówno uczniowie jak i nauczyciele zgodnie z hasłem przewodnim mieli na głowach.

Uczniowie z klas 0-III uczestniczyli w zabawach i tańcach prowadzonych przez wykwalifikowanych animatorów, którzy dostarczali dzieciom wielu atrakcji. Imprezę klas IV-VIII uświetnił wybór Króla i Królowej Balu, którzy zgodnie z tradycją musieli wykonać wspólny taniec. Ogromna ilość balonów, kolorowych świateł, serpentyn i konfetti oraz świetna muzyka sprawiły, że nikt z uczestników zabawy nie śpieszył się do domu.

Dodatkową atrakcję stanowiła Fotościanka, przy której każdy mógł poczuć się jak celebryta i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


Napisz komentarz

Komentarze

Rodzic, 28 stycznia
Brawo dla dyrekcji i rady rodziców. Bal był stylowy, tyle pięknych nakryć głowy dawno nie widziałem.
Popularny: 8000 odsłonInformacje27 stycznia, 10:59,

Walne zebranie GSM Gostynin: Rada zostaje. Konrad Szyperski dołączył do Rady Nadzorczej

W sobotę, 26 stycznia 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - największej z działających w Gostyninie spółdzielni mieszkaniowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 126
W zgromadzeniu wzięło udział ponad 350 członków spółdzielni

Głównym punktem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków GSM było głosowanie nad wnioskami jakie dotyczyły odwołania 7 członków rady nadzorczej. W drodze głosowania wszystkie wnioski odwoławcze zostały odrzucone i tym samym żaden z członków rady nadzorczej nie został odwołany.

Duże oburzenie wśród zgromadzonych wywołał fakt, iż praktycznie każde uzasadnienie we wniosku było podobnej treści. Sprawiało to wrażenie "kopiuj/wklei". Jednym z autorów wniosków była Mariola Józwiak-Węclewska, która również aplikowała do funkcji członka rady nadzorczej GSM, lecz później zrezygnowała i opuściła Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie GSM.

Jednym z ostatnich punktów Zgromadzenia był wybór na wolne miejsce w radzie nadzorczej GSM (rada nadzorcza liczy 9 osób). Wybory uzupełniające do rady nadzorczej GSM zdecydowaną ilością głosów wygrał Konrad Szyperski.

A to jak jeden z członków GSM opisał to wydarzenie.

Podniosła temperatura spotkania, sala kinowa zapełniona po brzegi, bo tylko w tym miejscu jest możliwe pomieszczenie takiej ilości osób. Cieszy fakt, że zainteresowanie mieszkańców GSM takimi spotkaniami wzrosło. Walne jest najwyższym organem stanowiącym prawo i czym więcej mieszkańców to zrozumie, tym lepiej. Zmienione prawo o członkostwie, umożliwia prawny udział prawie wszystkim mieszkańcom zamieszkującym na terenach spółdzielni.

Celem zwołania NWZ było odwołanie siedmiu z ośmiu członków Rady Nadzorczej. Członkowie udzielili mandat zaufania na dalsze sprawowanie tej funkcji i nadzorowanie prawidłowemu zarządzaniu spółdzielnią.Argumenty które padały na sali za pozostawieniem obecnej rady to takie, że rada to kadencyjność trzech lat i każde manipulowanie z odwołaniem po drodze to podważanie wiarygodności Walnego, które tą radę powołało.Jak również odwoływanie rady na rok przed upłynięciem kadencji i w sytuacji kiedy będzie powoływany nowy prezes spowoduje pewną niepewność co do ciągłości zarządzania spółdzielnią. A ciągłość zarządzania to również wiarygodność bankowa, która dla prawidłowego funkcjonowania spółdzielni, też nie jest bez znaczenia.

Ważną uchwałą którą podjęto, która wywołała zadowolenie wśród osób głosujących, była zmiana terminu płatności czynszu z 15 dnia miesiąca na 30, ułatwi to płatność wielu rodzinom, które miały późniejsze przelewy.

Zgodnie z obowiązkiem statutowym uzupełniono skład Rady Nadzorczej z 8 na 9 osób, tutaj przeważającą ilością głosów wygrał Konrad Szyperski - gratulacje.

Myślę, że spowoduje to pobudzenie aktywności rady i przyczyni się do rozwoju naszych osiedli. Konrad brał czynny udział i był wnioskodawcą wielu projektów z Budżetu Obywatelskiego, z których z powodzeniem korzystają mieszkańcy całego miasta.

Zenon Sobiecki

Skład Rady Nadzorczej w Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej:

Danuta Krysiak

Andrzej Osiński

Józef Sielaczek

Elżbieta Sobańska

Kazimierz Nowicki

Mirosław Kłosiński

Maria Urbańska

Krzysztof Romanowski

Konrad Szyperski


Napisz komentarz

Komentarze

s.z., 28 stycznia
Na terenach GSM w ostatnich latach zrealizowano szereg kosztownych inwestycji, chociażby docieplenia bloków ,,termomodernizacja,, Z jednej strony inwestycje zasadne, bo betonowe ściany traciły ciepło -ale musimy zdawać sobie sprawę, że takie działania są kosztowne i z odsetkami mieszkańcy bloków muszą zapłacić. Dlatego też przed Radą Nadzorczą poważne zadanie, mianowicie -przyglądanie się wszystkim wydatkom i w sposób przemyślany analizowanie ich. Sposób głosowania, czy wyrażania swoich opinii demokratycznie zasadny, ale ekonomicznie nieprzemyślany. Po to powołujemy RN żeby nasze pieniądze były w sposób racjonalny wydawane, a zarząd powinien ewentualne uwagi rady uwzględniać. Zarząd czy prezes muszą pamiętać o jednej zasadzie, że są powoływani i odwoływani przez RN, w tym przypadku akurat zapomniano. Spółdzielnia to specyficzny zakład pracy i żeby nią zarządzać trzeba poznać pewne zasady. Na koniec jedno zdanie do przemyślenia, dla przeciwników i zwolenników sobotniej dyskusji: podjęcie złej uchwały może oznaczać przykre skutki po równo dla obu stron toczącego się sporu.
gsm, 27 stycznia
parszywa polityka
obatel, 27 stycznia
Myślę ,że teraz dowiemy się o sprawkach prezesa !!!!! Nagrody ,premie do 80% dla niektórych .A OSOBOM MAJĄCE INNE ZDANIE PROPONUJĘ :sprawdzić zadłużenie swojego bloku .I NIECH WAS NIE ZDZIWI JAK OKAŻE SIĘ ŻE KREDYT NA TERMOIZOLACJE SPŁACACIE DRUGI RAZ ,A GSM MA KILKANAŚCIE MLN. DŁUGÓW.I RADA POWINNA TO SZYBKO PODAĆ DO NASZEJ WIADOMOŚCI .ABY TENpan JUŻ NIGDY NIE NISZCZYŁ ŻADNEJ SPÓLKI W GOSTYNINIE.
Dodaj ogłoszenie