Popularny: 2000 odsłon Informacje 17 października 2018, 12:38,

Komentarz do obecnych wydarzeń. Plan na przyszłość

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Agnieszką Korajczyk-Szyperską, liderką Inicjatywy dla Gostynina, kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina oraz kandydatką do Rady Miejskiej w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wywiad z Agnieszką Korajczyk-Szyperską - kandydatką na Burmistrza Miasta Gostynina


 

Wywiad przeprowadził Sylwester Ulanowski - Telewizja Gostynin "Media Gost".


Napisz komentarz

Komentarze

Lula, 17 października 2018
Przygotowała się pani do wywiadu.
Informacje 17 października 2018, 11:27,

"Poezja na XXI wiek pełen samotności…". Koncert chopinowski w Sannikach

Ostatni w tym roku koncert chopinowski upłynął pod znakiem fortepianu oraz klarnetu w połączeniu z poezją. A wszystko to dzięki obecności Andrzeja Wojciechowskiego – uznanego klarnecisty, Bogdana Kułakowskiego – pianisty, laureata konkursów Towarzystwa im. F. Chopina na stypendia artystyczne oraz lubianego i znanego aktora Grzegorza Damięckiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Zakończenie sezonu koncertów chopinowskich w sannickim pałacu

Andrzej Wojciechowski jest klarnecistą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Jako solista i kameralista koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej, a także Afryce i Azji.

Bogdan Kułakowski prowadzi ożywioną działalność artystyczną w Polsce i Europie zarówno jako solista, jak i kameralista. Zasiada w jury krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Grzegorza Damięckiego możemy spotkać w warszawskim teatrze Ateneum, usłyszeć w rolach dubbingowych czy też ujrzeć na ekranie w filmach i serialach. Najbardziej znane tytuły, w których wystąpił: „Lista Schindlera”, „Chopin. Pragnienie miłości”, „Wataha” czy „Belfer” spowodowały, że jego popularność wzrosła. Zachwyca skromnością, wrażliwością i dbałością o czas spędzony z najbliższymi.

Na koncercie muzycy wykonali utwory Fryderyka Chopina, a były to mazurki, Nokturn f-moll oraz walce. Aktor natomiast zaprezentował poezje autorstwa Wojciecha Młynarskiego, Marka Grechuty, Wisławy Szymborskiej i innych. Nie zabrakło również zagranicznych poetów.

Owacje publiczności były wyraźnym dowodem na to, że koncert był najwyższej klasy, a połączenie poezji z muzyką, w tak wyśmienitym wykonaniu, jak zwykle udane.

Po części koncertowej wszyscy przeszli na piętro pałacu, by oficjalnie otworzyć malarską wystawę rodzinną Alojzego, Martyny i Jana Balcerzaków.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie