4300 odsłonInformacje3 lutego, 13:40,

Transport publiczny Gorzewo - Cmentarze - Zalesie

Transport publiczny Gorzewo - Cmentarze - Zalesie [FELIETON]


Uruchomienie komunikacji autobusowej na terenie Gostynina i okolic stanowi kluczowy element w dostępie do pracy, edukacji czy np.usług medycznych.Również z perspektywy ekologicznej rozwój tej formy transportu może skutkować ograniczeniem emisji i poprawą jakości powietrza. Nowa perspektywa unijna  daje możliwość zakupu busów niskoemisyjnych lub zeroemisyjnych dlatego wsłuchując się w potrzeby mieszkańców, konieczne jest uruchomienie komunikacji np. na trasie Gorzewo - Cmentarze - Zalesie (oczywiście temat zostanie skonsultowany z mieszkańcami).

Przypomnijmy, że już 2014 i 2018 roku radni Inicjatywy dla Gostynina wnioskowali a potem zabezpieczyli środki na działanie komunikacji miejskiej oraz budowę wiat przystankowych.

Dziś, obecni radni (w większości z PiS) nie kontynuują tego zadania, a wiaty przystankowe służą pasażerom korzystającym z usług zewnętrznych firm, których busy przejeżdżają przez Gostynin.

Uruchomienie komunikacji zabezpieczy mieszkańców przed wykluczeniem transportowym, pozwoli na realną zmianę ich życia oraz przy tym wspólnie zadbamy o dobry klimat naszego miasta.

Magdalena Zaręba

autor/źródło: Magdalena Zaręba

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Dar.eKo, 15 lutego
Było by super ????
KSr, 5 lutego
Bardzo ważny temat do załatwienia.
Starsza mieszkanka, 5 lutego
Może wreszcie się ktoś zlituje nad mieszkańcami, których nie stać na taksówkę żeby dojechać do szpitala na Gorzewo . Już myślałam że ludzie podpierajac się kijami , pieszo będą chodzić. Jeśli dobrze pamiętam to akcja lewicy ostro poruszyła temat A szczególnie Pan Adrian się zaangażował. Oby doszło do skutku. Takie miejsca jak szpitale, przychodnie, cmentarze , powinny być obsługiwane przez komunikację miejską, to obowiązek w obec starszych i młodych. Czekam na realizację.
Dodaj ogłoszenie