Popularny: 1000 odsłonInformacje11 maja 2022, 11:12,

Koncert "Dzień Matki na Mazowszu" w Szczawinie Kościelnym


W kościele pw. Nawiedzenia NMP w Szczawinie Kościelnym 8 maja w niedzielne popołudnie, miał miejsce uroczysty koncert z okazji zbliżającego się święta Mam

Dzień Matki to święto obchodzone w Polsce od bardzo wielu lat. Z roku na rok jego popularność nie gaśnie, a wręcz przeciwnie – stale się rozwijaW kościele pw. Nawiedzenia NMP w Szczawinie Kościelnym 8 maja w niedzielne popołudnie, miał miejsce uroczysty koncert z okazji zbliżającego się święta Mam - pod hasłem: "Dzień Matki na Mazowszu".

Podcza koncertu wystąpili:  Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Magdalena Tunkiewicz-Zakrzewska Impresariat Artystyczny, Maciej Miecznikowski oraz Bogdan Kierejsza.

Zgromadzeni usłyszeli wiele pięknych i znanych utworów, m.in.: „Barka”, „Ave Maria”, „Psalm Kochania" czy szlagier z filmu Love Story zagrany na skrzypcach. Nie zabrakło również pieśni i piosenek religijnych poświęconych Maryi.

Był to już trzeci koncert na terenie Gminy Szczawin Kościelny zorganizowany we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego oraz z Warszawską Operą Kameralną.

"Dziękuję licznie przybyłym mieszkańcom oraz gościom z okolicznych miejscowości. (..) Mam nadzieję, że wydarzenie pozostanie w Państwa sercach i myślach na długo" - stwierdziła Barbara Stępniak Wójt Gminy Szczawin Kościelny.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie