Popularny: 2300 odsłonInformacje4 kwietnia 2022, 07:27,

Koncert Wielkopostny w parafii św. Marcina


Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Nie umieraj Ukraino"

W niedzielę (3 kwietnia br.) w kościele pw św. Marcina w ramach rekolekcji wielkopostnych odbył się koncert pieśni pasyjnych, podczas którego wystąpili: chór Vox Maiorum z Płocka, Zespół Shalom działający przy tejże parafii oraz inicjator koncertu Chór Miejski Arce Cantores.Chór „Vox Maiorum” powstał jesienią 2010 r. jest to chór żeński, trzygłosowy, tworzą go członkinie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Janiny Caplickiej w Płocku, Chór od niedawna prowadzi Michał Pilichowicz. 

Zespół "Shalom" jest zespołem młodzieżowym działającym przy parafii św. Marcina w Gostyninie. Opiekunem zespołu jest ksiądz Patryk Zawadzki a akompaniamentem zajmuje się Weronika Węglewska.

Chór miejski „Arce Cantores” formalnie działa od 2019 r, członkami chóru są amatorzy, miłośnicy muzyki i śpiewu chóralnego. Chór liczy obecnie około 30 osób, dyrygentem jest Michał Pilichowicz, a akompaniatorem Dominik Dymowski student III roku studiów licencjackich na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 2020 roku jest akompaniatorem Miejskiego Chóru Arce Cantores, a od lutego bieżącego roku pełni funkcję Głównego Organisty Kościoła cywilno - wojskowego pw. Matki Odkupiciela w Gdańsku.

Przybyli na to wydarzenie słuchacze wysłuchali pieśni wielkopostnych. Każdy z wykonawców zaśpiewał po 3 pieśni wielkanocne, dodatkowo Chór Miejski Arce Cantores w swój występ wplótł pieśń „Modlitwa o Pokój”, a na zakończenie koncertu wspólnie zaśpiewano piosenkę „Nie umieraj Ukraino"

Na organach zagrał Dominik Dymowski. 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie