Popularny: 1800 odsłonInformacje12 lutego, 11:50,

Kontrolowali trzeźwość kierujących – znaleźli narkotyki u pasażera

Kontrolowali trzeźwość kierujących – znaleźli narkotyki u pasażera

Wczoraj policjanci gostynińskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych, sprawdzili trzeźwość ponad 300 kierujących. Zatrzymali też jednego pasażera, który posiadał marihuanę.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 31
Przy 18-latku mundurowi znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym


Działania „Trzeźwość w przewozie osób” ukierunkowane były na kontrole kierujących zajmujących się zbiorowym transportem osób. W tym celu funkcjonariusze przebadali 312 kierujących, w tym 46 busami i autobusami. Dodatkowo 3 kierujących przebadano pod kątem kierowania pojazdem pod działaniem narkotyków. We wszystkich przypadkach wyniki badań były negatywne.

W trakcie działań, policjant gostynińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszem SPPP w Płocku, zatrzymali w Sannikach do kontroli kierującego Oplem Zafira. Badanie kierującego pod kątem zawartości alkoholu i narkotyków w organizmie nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Natomiast przy 18-letnim pasażerze mundurowi znaleźli torebkę foliową z suszem roślinnym.

"Mężczyzna został zatrzymany, a badanie zabezpieczonej substancji wykazało marihuanę. Jeszcze wczoraj, 18-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy gostynińskiej policji.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tematy:narkotyki

Napisz komentarz

Popularny: 1200 odsłonInformacje12 lutego, 11:36,

RPP: w ośrodku w Gostyninie prawa pacjenta są przestrzegane

RPP: w ośrodku w Gostyninie prawa pacjenta są przestrzegane

Stopień przestrzegania praw osób przebywających w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie kształtuje się na podobnym poziomie, jak w wielu innych szpitalach psychiatrycznych – tak sytuację w ośrodku w Gostyninie ocenił Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, o czym informuje Polskie Radio.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 10
W KOZZD przebywają osoby z zaburzeniami psychicznymi, stwarzające zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób

Rzecznik Praw Pacjenta zapoznał się z wątpliwościami Rzecznika Praw Obywatelskich odnośnie braku Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego (RPPSzP) w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie (KOZZD).

Przypomnijmy, o wątpliwościach Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara informowaliśmy w styczniu:

Adam Bodnar apeluje o powrót Rzecznika Praw Pacjenta w ośrodku przy ul. Zalesie

Osoby przebywające w KOZZD mają zapewnione prawo do kontaktu z Rzecznikiem Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego zgodnie z przepisami ustawy o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego.

W ostatnim czasie liczba placówek psychiatrycznych objętych działalnością Rzeczników (bez wzrostu zatrudnienia tych osób) została zwiększona o blisko 100%. Ponadto ponad 100 placówek psychiatrycznych i leczenia uzależnień, w tym także takich, w których przebywają osoby starsze, dzieci i młodzież, objętych jest, tak jak KOZZD, okresowym działaniem Rzeczników.

W Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie – przebywają osoby z zaburzeniami psychicznymi, stwarzające zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób, które w przeszłości były sprawcami takich czynów jak zabójstwa, molestowanie, pedofilia, gwałty, rozczłonkowanie ciała, raptofilia, czy zabójstwo niemowlęcia.

Z analizy przeprowadzonej przez Rzecznika Praw Pacjenta opartej na działalności Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego wynika, że stopień przestrzegania praw osób przebywających w KOZZD kształtuje się na podobnym poziomie, jak w wielu innych szpitalach psychiatrycznych, nie wykazując tendencji negatywnych, a obowiązujące obecnie przepisy zapewniają ochronę praw pacjenta.

Osoby tam umieszczone przede wszystkim mają zapewnioną realizację prawa do świadczeń zdrowotnych odpowiadających wymaganiom aktualnej wiedzy medycznej poprzez stałą opiekę lekarzy różnych specjalizacji. Jednocześnie w sytuacji, gdy uważają, że ich prawa są naruszane zawsze mogą skontaktować się z Rzecznikiem Praw Pacjenta.

W ostatnim czasie Rzecznik podjął skuteczną interwencję, dzięki której jedna z osób przebywających w KOZZD uzyskała dostęp do swojej dokumentacji medycznej przechowywanej dotąd w innym podmiocie leczniczym.

Więcej na ten temat w Biuletynie Informacji Publicznej RPP


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie