Popularny: 2200 odsłonInformacje17 września 2019, 14:11,

Korzystasz z usług InPost? Już nie dostaniesz SMS-a z informacją o przesyłce

Korzystasz z usług InPost? Już nie dostaniesz SMS-a z informacją o przesyłce

Udostępnij 16
Z powodu oszustów InPost zaprzestaje wysyłanie do klientów SMS-ów

Z powodu oszustów podszywających się pod InPost, firma kurierska rezygnuje z powiadamiania klientów SMS-ami o stasusie przesyłki. Od teraz jedynym sposobem na jej sprawdzenie jest skorzystanie z aplikacji mobilnej."Dziękujemy za korzystanie z aplikacji mobilnej. W związku z falą fałszywych SMS wstrzymujemy wysyłanie wiadomości związanych ze statusem przesyłki" - to komunikat, który 16 września otrzymali klienci InPost.

Odbiór przesyłki z paczkomatów o dogodnej godzinie stał się popularną alternatywą dla dostaw przesyłek poprzez kuriera. Od dłuższego czasu klienci InPost dostawali od oszustów SMS-y z wiadomości rzekomej konieczności dopłaty w związku ze zbyt dużą wagą przesyłki. Aby powstrzymać próby wyłudzeń firma InPost zaprzestała wysyłanie SMS. Aby sprawdzić status przesyłki należy skorzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej.

"Jako jeden z pierwszych operatorów logistycznych w Polsce całkowicie rozwiązujemy problem, z jakim boryka się branża, czyli z fałszywymi SMS-ami. Od teraz informujemy: InPost nie wysyła żadnych informacji o płatnościach lub statusie przesyłki poprzez SMS" - informuje w Next Gazeta.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost S.A.

autor/źródło: ralf
Tematy:InPost

Napisz komentarz

Komentarze

Roberto.x, 18 września 2019
Bzdura kompletna. Zamawiam dość dużo paczek poprzez InPost nigdy nie zdarzył się fałszywy SMS. Jak ktoś zamawia paczkę to wie czy ma zapłacić, komu i ile. Wyciąganie danych klientów do swojej bazy. Myślę, że InPost szybko wróci do systemu SMS-owego.
Dodaj ogłoszenie