Popularny: 2600 odsłonInformacje15 października 2018, 10:04,

Kradł, by mieć pieniądze na narkotyki. Wpadł w ręce Policji

Kradł, by mieć pieniądze na narkotyki. Wpadł w ręce Policji

Gostynińscy kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Gostynina, który ukradł laptopa, projektor i konsole do gier ze sklepów samoobsługowych. Skradziony sprzęt sprzedał, a pieniądze przeznaczał na zakup narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Udostępnij
Grozi mu 10 lat więzienia


Z końcem września br. do KPP w Gostyninie wpłynęło zgłoszenie, że ze sklepowej gabloty skradziony został laptop i projektor multimedialny. Zaledwie kilka dni później z kolejnego sklepu skradziona została konsola do gier. Sklepy wyszacowały szkody na blisko 3000 złotych.

Sprawami zajęli się gostynińscy kryminalni, którzy wstępnie ustalili, że sprawcą jest ten sam mężczyzna. Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz dobrego rozpoznania policjanci ustali, że złodziejem jest 27-letni mieszkaniec Gostynina. W minionym tygodniu został zatrzymany i policjanci przedstawili mu zarzuty włamania oraz kradzieży. Jak tłumaczył 27-latek skradziony towar sprzedawał, żeby uzyskać pieniądze na narkotyki.

Przeczytaj też: 24-latek wszedł z narkotykami na komendę. Posiadał 120 gram amfetaminy

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 800 odsłonInformacje14 października 2018, 14:35,

Pierwsze miejsca Zwoleń Team w Jaśle i poprawiony rekord trasy Łukasza Flejszera

Już po raz szósty, w Jaśle odbyły się ogólnopolskie zawody „Run and Rollspeed" - biegi masowe i jazda szybka na rolkach i nartorolkach. W sobotę - 13 października 2018 r. skupiły zawodników z czołowych klubów z całej Polski: Warszawy, Tomaszowa Lubelskiego, Zakopanego, Gostynina, Sanoka, Krakowa, Skawiny, Pisza, Jedlicz, Wysowej Zdroju, Nowego Sącza, Katowic, a także z: Sosnowca, Przemyśla, Kłaji, Bochni, Tarnowca, Błażkowej, Lublicy, Głowienek.


Udostępnij
Znakomity finał sezonu dla naszych rolkarzy

W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników o różnym stopniu zaangażowania  w sport i aktywność fizyczną. W konkurencjach biegowych, rolkarskich i nartorolkarskich brali udział amatorzy i zawodowcy; małe dzieci w wieku przedszkolnym, młodzież szkolna, dorośli.

W sprzyjającym rejonie miasta Jasła /na terenie MOSiR zawierającego: halę sztuk walki, basen otwarty i kryty, lodowisko, parki linowe, boisko baseballowe, tor dla BMX, boiska piłkarskie/ odbyły się spektakularne wyścigi na rolkach szybkich i  nartorolkach na dystansach: 500m, 1500m, 10 km.

Uczniowski Klub Sportowy Zwoleń-Team reprezentowała na dystansie 1 pętli tj. 1500 metrów Klaudia Tyszkiewicz, która w konkurencji „łyżworolki szybkie" od samego początku narzuciła bardzo wysokie tempo i z dość dużą przewagą zdobyła złoty medal w kategorii dziewczęta 2006-2007.

Przeczytaj też: Dzień Dziecka na rolkach pod hasłem: „III Mistrzostwa Wrotkarstwa” [ZDJĘCIA+VIDEO]

Następnie o godz. 12:00 rozpoczęto zmagania w konkurencji "łyżworolki szybkie" na dystansie 10 km. Zawodnicy pokonywali trasę 7 razy, zapewniając  licznym kibicom wiele emocji.

Od samego startu z ponad 70 zawodników Trener UKS Z-T postanowił narzucić tempo średnie 40km/h, w którym po starcie grójeckim czuł się swobodnie – utrzymując swoją dyspozycję. Pierwsze okrążenie po jednej zmianie wytrzymał jego główny rywal - czołowy zawodnik z Jasła. W drugim okrążeniu Trener taktycznie postanowił podkręcić tempo, aby zgubić szarpanym rytmem, interwałami rywala, uzyskać przewagę czasową i rezerwę do dwuboju (biegu na 5km).

Kolejne okrążenia: 3, 4, 5 ..., 90 stopniowe zakręty, utrzymywanie średniego tempa 36km/h aż do samego finiszu to samotna walka Łukasza Flejszera z czasem, poprawieniem swojego rekordu trasy z ubiegłego roku i szybka regeneracja do biegu na 5km (kontynuacja dwuboju).  

Rekord trasy ustanowiony: 00:15:57;43 min
Przypomnijmy ubiegłoroczny czas 00:16:41;07 min.


Wśród kobiet na dystansie 10km zwycięstwo wywalczyła 12 letnia Klaudia Tyszkiewicz – U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, a kolejne miejsce na podium przypadło jej klubowej koleżance Adriannie Kafarskiej.

Wśród mężczyzn 4 miejsce w OPEN zdobył Mateusz Chojnacki U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, który po upadku walczył o najwyższe podium.

Wyniki rolki szybkie reprezentantów UKS Z-T na dystansie 10 km:
- Klaudia Tyszkiewicz - 1 miejsce open K (1 miejsce w K15)
- Adrianna Kafarska - 2 miejsce open K (2 miejsce w K15)
- Mateusz Chojnacki - 4 miejsce OPEN (2 miejsce w M20-39)
- Łukasz Flejszer - 1 miejsce OPEN (1 miejsce w M20-39)

 Bieg uliczny na dystansie 5 kilometrów podsumował całą imprezę w pięknym słońcu. I tu 8 miejsce OPEN wywalczył Trener U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM, a 2 miejsce w kat. M20-39.

W całej idei zawodów najważniejszym stał się DWUBÓJ – czyli połączenie rywalizacji z biegu na nogach oraz rolek szybkich lub nartorolek. Również 2 miejsce w kat. OPEN przypadło Trenerowi, który do pierwszego rywala miał stratę ok. 40 sekund (konkurent każdy kilometr w biegu przemierzał w bardzo wysokim tempie tj. 3 min i 12 sekund).

Na zawodników w biegach głównych czekały medale, dla dzieci upominki, a dla zwycięzców wartościowe nagrody rzeczowe: nartorolki, koła do rolek, kaski i bony na zakup sprzętu w sklepie internetowym. Dodatkową atrakcją było również losowanie nagród wśród wszystkich startujących zawodników.

„Wysokie lokaty wywalczone w Jaśle - to był nasz rolkarski dzień, uśmiech, doskonała zabawa, radość z aktywności fizycznej, którą na co dzień pasjonujemy się.
Pierwsze miejsca na zakończenie sezonu bardzo cieszą, są zwieńczeniem mozolnych treningów, ponad 30 startów w sezonie, motywują do dalszej pracy.
Przed zawodnikami UKS Z-T nadchodzi sezon łyżwiarstwa szybkiego listopad-marzec 2018/2019, a następnie okres przygotowawczy do sezonu wrotkarstwa szybkiego kwiecień-październik 2019"
  – mówi Ł. Flejszer /trener UKS Zwoleń-Team/.

autor/źródło: Zwoleń Team

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie