Popularny: 4600 odsłon Informacje 6 listopada 2018, 12:42,

Kto będzie radnym Rady Miejskiej w okręgu 11? Czekają nas wybory uzupełniające

Pomimo tego, że za nami druga tura wyborów samorządowych, to nadal niewiadomą pozostaje to, kto będzie w Radzie Miejskiej reprezentował okręg 11. Sytuację mają wyjaśnić wybory uzupełniające.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Kolejne głosowanie


Przypomnijmy, że w I turze wyborów w okręgu 11 do Rady Miejskiej największe poparcie uzyskał Paweł Kalinowski. Ten jednak startował również na Burmistrza Miasta Gostynina i w II turze, która odbyła się w minioną niedzielę wygrał batalię o ten urząd z Włodzimierzem Śniecikowskim.

W zaistniałej sytuacji, uzyskany w I turze przez Pawła Kalinowskiego, mandat radnego Rady Miejskiej zostanie wygaszony a reprezentant danego okręgu zostanie wybrany w wyborach uzupełniających.

Wybory uzupełniające zostaną zorganizowane w terminie maksymalnie 90 dni od dnia wygaśnięcia mandatu. Oznacza to ponowne tworzenie komitetów wyborczych oraz ponowne zgłaszanie kandydatów do Rady Miejskiej z tego okręgu.


Napisz komentarz

Komentarze

Rudjag, 6 listopada 2018
Było 2 z takim samym wynikiem!
re Mieszkanka, 6 listopada 2018
zmienił się kodeks wyborczy
Tola, 6 listopada 2018
W gminach powyżej 20 tys osób radnym zostałby następny z listy, jednak w mniejszych gminach w ciągu 3 miesięcy muszą odbyć się wybory uzupełniające. Kalinowski "cwaniakując" i nie wierząc w swoją wygraną, naraził miasto na wymierne straty.
Popularny: 2200 odsłon Informacje 6 listopada 2018, 11:54,

Policjanci na L4 idą także w Gostyninie. Czy mamy powody do obaw?

Takiej akcji na taką skalę jeszcze w szeregach policji nie było. Nie chodzi o świąteczną akcję „Znicz”, ale o zwolnienia lekarskie, na które od kilku dni masowo udają się policjanci i pracownicy cywilni policji. Ta forma protestu, o czym informują czytelnicy naszego portalu oraz komentarze w mediach społecznościowych, także zaczyna obejmować szeregi komend miejskiej w Płocku i powiatowej w Gostyninie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Jak twierdzą nasi czytelnicy, najgorzej jest z obsadą nocnych patroli

Masowe zwolnienia lekarskie to forma protestu policjantów. Walczą o spełnienie wyborczych obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości sprzed wyborów w 2015 roku. Od marca funkcjonariusze domagają się podwyżek, odmrożenia uposażeń po dziewięciu latach waloryzacji, 100-proc. odpłatności za nadgodziny, pełnopłatnych zwolnień lekarskich za 30 dni w roku oraz powrotu do dawnego systemu emerytalnego.

Jak podają ogólnopolskie media, mimo zapewnień PiS w trakcie kampanii wyborczej, że wszystkie te postulaty zostaną spełnione, teraz rządząca partia przyznaje, że nie ma na to pieniędzy. Dlatego - w ramach protestu - już od lipca policjanci nie wystawiają mandatów za drobne przewinienia. Tylko z tego powodu wpływy do budżetu państwa spadły nawet o 30 mln zł. Ze względu na to, że policja praktycznie nie ma prawa do strajku, kolejną jego odsłoną jest masowe branie zwolnień lekarskich. Jutro do rozmów z rządem i Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosławem Zielińskim mają przystąpić związkowcy. Jeśli nie przyniosą one efektu, na 9 listopada, jak zapowiadają policjanci, zaplanowana jest akcja "poleje się krew", czyli masowe oddawanie krwi przez policjantów, przez co uzyskuje się prawo do dni wolnych. A te w najbardziej gorącym okresie - 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości - oraz zapowiadanych w stolicy 11 listopada marszów, poważnie wpłynie na obsadę oddziałów prewencji, odpowiedzialnych za zgodny z prawem i bezpieczny przebieg imprez masowych raz marszy, zaplanowanych na ten dzień.

Czytelnicy naszego portalu oraz komentarze na portalach społecznościowych wskazują, że problem zaczyna dotyczyć także policji w Płocku i Gostyninie:

„- L-4: WPI (Wydział Patrolowo-Interwencyjny – przyp. red.) 100%, WRD (Wydział Ruchu Drogowego – przyp.red.) 90 %, dzielnicowi 50%, WK (Wydział Kryminalny – przyp. red.) 90% na L4” - czytamy we wpisie na jednym z portali społecznościowych, dotyczącym sytuacji w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Również w Gostyninie coraz poważniejsze stają się problemy z obsadą policji na służbie. Do akcji solidarnie przyłączają się nasi policjanci, jednak jak zapewnia rzecznik gostynińskiej Komendy Powiatowej Policji, nie ma powodu do obaw:

- Zwolnienia lekarskie w związku ze stanem zdrowia policjantów były, są i za pewne będą w przyszłości. Dodam, że aktualna absencja w służbie nie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gostynińskiego – informuje podkom. Dorota Słomkowska.

Jak poinformowali nas czytelnicy, największy problem w szeregach gostynińskiej policji jest z obsadą nocnych patroli.

Tematy: protest Policja

Napisz komentarz

Komentarze

wiadomojakjest, 7 listopada 2018
Pani Rzecznik to nie jest realne, to co Pani mówi
Jako, 7 listopada 2018
Mieszkanka dokucza się ZUS nic nie ma do policji....
Mieszkanka, 7 listopada 2018
Jak to tak,epidemia jakas?A gdzie ZUS?Niech sprawdza zasadność zwolnienia.Do czego to podobne,bumelanctwo,nie praca i to jeszcze przy współudziale lekarzy!Paranoja.
Dodaj ogłoszenie