Popularny: 5000 odsłonInformacje23 października 2018, 16:30,

Kto wygrał w Łącku, Duninowie i okolicach oraz gdzie mandat radnych uzyskało IdG?

Kto wygrał w Łącku, Duninowie i okolicach oraz gdzie mandat radnych uzyskało IdG?

Kto został wybrany na stanowiska wójtów w okolicach Gostynina oraz w gminach w Powiecie Gostynińskim?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Wyniki wyborów w sąsiednich gminach


W Gminie Nowy Duninów bez zmian, zarządzać nadal będzie Mirosław Krysiak, który wójtem jest od 2002 roku. Mirosław Krysiak który startował z lokalnego komitetu wygrał wybory z poparciem 63,29 % mieszkańców i pokonał kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości Annę Balcerzak-Dzierbicką, która uzyskała 36,71 % poparcia.

W Gminie Łąck bezapelacyjne zwycięstwo już w pierwszej turze odniósł dotychczasowy wójt Zbigniew Białecki, który Gminą Łąck zarządza, podobnie jak wójt Nowego Duninowa, od 16 lat. Zbigniew Białecki, startujący z lokalnego komitetu, wygrał w pierwszej turze z dwiema kontrkandydatkami wynikiem 58,35 % głosów. Druga była Sylwia Domańska z lokalnego komitetu z poparciem 24,04 % a najmniejsze poparcie otrzymała kandydatka zamieszkała w Płocku, i ubiegająca się o stanowisko wójta w Łącku z Prawa i Sprawiedliwości Sylwia Sosińska (17,61 %).

Wypadek samochodowy pod koniec września tego roku, w którym będąc w stanie po spożyciu alkoholu brał udział Burmistrz Miasta i Gminy Gabin Krzysztof Jadczak jak się okazało, nie zaszkodził uzyskaniu poparcia w wyborach samorządowych. Krzysztof Jadczak startując z lokalnego komitetu wygrał z poparciem 63,11 % głosów wygrał z kandydatem z innego lokalnego komitetu Piotrem Wąsikiem, który uzyskał 36,89 % głosów.

W Gminie Pacyna wójtem ponownie Krzysztof Woźniak, który startując z lokalnego komitetu wygrał z poparciem 53,07 % nad Magdaleną Durką, która startując ze swojego komitetu uzyskała 46,93 % głosów. Krzysztof Woźniak to najdłużej panujący wójt w Powiecie Gostynińskim który pełni funkcje od 20 lat.

Natomiast druga tura zdecyduje o tym, kto zostanie burmistrzem w Sannikach. Do drugiej tury wyborów burmistrza miasta i gminy przeszli dotychczasowy wójt Gabriel Wieczorek oraz dyrektor sannickiego gimnazjum i radny Rady Powiatu Gostynińskiego w obecnej kadencji Dariusz Wachowicz.
W Sannikach było 4 kandydatów na stanowisko burmistrza. Gabriel Wieczorek startujący ze swojego komitetu zdobył 40,31% głosów, z kolei startujący w barwach Polskiego Stronnictwa Ludowego Dariusz Wachowicz zdobył ich 37,70%.
Na kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości Joannę Milczarską w Mieście i Gminie Sanniki głos oddało 11,07 % wyborców, natomiast na Grzegorza Geislera z Siemowita IV 10,91 % wyborców.

Co warte podkreślenia, w Radzie Gminy Pacyna mandat uzyskał kandydat startujący z komitetu wyborczego Inicjatywy dla Gostynina Grzegorz Lis, który w swoim okręgu wyborczym uzyskał 99 głosów (70,7 % głosów ważnych w okręgu nr 11 - Granice administracyjne sołectwa Robertów, w tym miejscowość Łuszczanów Drugi i sołectwo Radycza).

Inicjatywa dla Gostynina wystawiła swoich kandydatów także w Mieście i Gminie Sanniki, gdzie mandat radnego uzyskała w okręgu numer 2 – sołectwa Brzeziny i Sielce – Magdalena Kalińska z poparciem 77 głosów (38,89 % głosów ważnych w okręgu nr 2).

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 900 odsłonInformacje23 października 2018, 15:12,

Koncert muzyki kubańskiej w MCK. Wygraj 2-osobowe zaproszenie

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert THE CUBAN LATIN JAZZ – MUSIC OF BUENA VISTA, który odbędzie się 29 listopada br. o godzinie 19.00. Bilety w cenie 45 zł, dostępne w kasie Kina Siemowit w Gostyninie oraz na www.biletyna.pl i www.ebilet.pl.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Konkurs jest bardzo prosty

Muzyka, która wprowadza w dobry nastrój – wyjątkowe wydarzenie muzyczne, wyjątkowe spotkanie z wyjątkowymi muzykami.

Zabierzemy Cię w muzyczną podróż po ulicach Hawany, pokażemy zakątki karaibskich wysp i sprawimy, że poczujesz w sobie prawdziwą kubańską radość!
THE CUBAN LATIN JAZZ w projekcie Music of Buena Vista to ogromna dawka muzyki rodem z Kuby, muzyki, która ekscytuje, zachwyca i jest pełna pasji.
Jeśli z wypiekami na twarzy oglądałeś film Buena Vista Social Club i cenisz sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności – to nasz koncert jest właśnie dla Ciebie.
Niepowtarzalni muzycy, którzy grali u boku gwiazd legendarnego projektu Buena Vista Social Club i zmysłowi tancerze tworzą wyjątkowe przedstawienie pełne karaibskich rytmów.
Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon i cha cha cha.

Skład
Yaremi Kordos – vocal
Roland Abreu – kontrabas, vocal

Dominik Jaske – timbal
Nando del Rio – kongi, vocal
Paweł Kukuła – piano
Taras Bakovsky – saksofon

Konkurs

Organizujemy konkurs dla naszych czytelników, w którym do wygrania będzie jedno 2-osobowe zaproszenie na koncert.

 

Aby wziąć w nim udział wystarczy wymienić 3 kubańskie tańce. Odpowiedź prosimy przesyłać na adres: redakcja@Gostynin.info. W mailu prosimy o podanie Imienia i nazwiska oraz numeru telefonu. Konkurs trwa do końca października. Zwycięzcę poinformujemy drogą telefoniczną.

 

autor/źródło: ralf / MCK Gostynin

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie