Popularny: 500 odsłon Informacje 15 maja 2018, 15:21,

Legenda kina, Jan Englert w Sannickim Pałacu

Radca kulturalny ambasady Chińskiej Republiki Ludowej, pani Cai Lian oraz attaché, pan Zhang Ruoyu byli gośćmi sannickiego pałacu. Ten wyjątkowy patronat spowodowany został recitalem fortepianowym chińskiej pianistki, Rui Liu.

Przewiń w dół aby czytać dalejMłodziutka pianistka zagrała utwory Fryderyka Chopina, a na zakończenie uraczyła publiczność ludową kompozycją chińską. Rui Liu edukację muzyczną rozpoczęła w swojej ojczyźnie. Na studia kierunkowe przyjechała natomiast do Polski, gdzie pomyślnie zdała egzaminy do Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, na Wydział Fortepianu, Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych. Obecnie jest dyplomantką tej uczelni w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego i dr. Wojciecha Kubicy.

Pianistce towarzyszył Jan Englert, który z poematu dygresyjnego Juliusza Słowackiego stworzył jednoosobowy wspaniały spektakl. Fragmenty Beniowskiego w mistrzowskim wykonaniu poruszyły wszystkich.

W niedzielę była też okazja do obejrzenia dwóch, zupełnie różnych wystaw.

W sali wystaw czasowych odbyła się inauguracja ekspozycji obrazów Urszuli Klechty – malarki, która przenosi na płótno codzienność, ale … zahaczając przy tym o kosmos. Skąd tu kosmos? Przecież kosmos, jak mówi artystka, mamy na wyciągnięcie ręki. Rzeczywistość w obrazach Urszuli Klechty to feeria barw, zmienności kształtu, dynamizm.

Z kolei wystawę plenerową tworzą wyjątkowe fotografie Jerzego Wernika. Autor jest członkiem Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy. Fotograficzna pasja autora wywodzi się z jego zainteresowania malarstwem i muzyką poważną - Mozartem, Chopinem. Ale też rockową i jazzową.
Malarstwo Urszuli Klechty można oglądać do końca maja, natomiast fotografie Jerzego Wernika do ostatnich dni czerwca.


Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłon Informacje 15 maja 2018, 13:37,

Szkoła Podstawowa nr 5 na trzecim miejscu w zawodach rejonowych

We wtorek, 15 maja 2018 r. na boisku ORLIK Stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się finały rejonowe piłkarskich szóstek chłopców szkól podstawowych rocznik 2002 i młodsi.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Dzień po rywalizacji młodszych piłkarzy w rejonowym finale zaprezentowali się starsi piłkarze z rocznika 2002-2004.

Powiat gostyniński reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 5 pod kierunkiem trenera Arkadiusza Szulczewskiego. SP 5 wygrała jeden mecz i dwa przegrała, zajmując trzecie miejsce. Awans do Igrzysk Młodzieży Szkolnej uzyskał zwycięzca – SP nr 8 Płock.

Zawody zorganizował Gostyniński Szkolny Związek Sportowy.

KOLEJNOŚĆ:

1. SP nr 8 Płock

2. SP Bielsk

3. SP nr 5 Gostynin

4. SP Szczutowo


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie