Informacje

Legenda kina, Jan Englert w Sannickim Pałacu [ZDJĘCIA]


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

Jan Englert ECA Sanniki

Radca kulturalny ambasady Chińskiej Republiki Ludowej, pani Cai Lian oraz attaché, pan Zhang Ruoyu byli gośćmi sannickiego pałacu. Ten wyjątkowy patronat spowodowany został recitalem fortepianowym chińskiej pianistki, Rui Liu.


Młodziutka pianistka zagrała utwory Fryderyka Chopina, a na zakończenie uraczyła publiczność ludową kompozycją chińską. Rui Liu edukację muzyczną rozpoczęła w swojej ojczyźnie. Na studia kierunkowe przyjechała natomiast do Polski, gdzie pomyślnie zdała egzaminy do Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, na Wydział Fortepianu, Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych. Obecnie jest dyplomantką tej uczelni w klasie fortepianu prof. Cezarego Saneckiego i dr. Wojciecha Kubicy.

Pianistce towarzyszył Jan Englert, który z poematu dygresyjnego Juliusza Słowackiego stworzył jednoosobowy wspaniały spektakl. Fragmenty Beniowskiego w mistrzowskim wykonaniu poruszyły wszystkich.

W niedzielę była też okazja do obejrzenia dwóch, zupełnie różnych wystaw.

W sali wystaw czasowych odbyła się inauguracja ekspozycji obrazów Urszuli Klechty – malarki, która przenosi na płótno codzienność, ale … zahaczając przy tym o kosmos. Skąd tu kosmos? Przecież kosmos, jak mówi artystka, mamy na wyciągnięcie ręki. Rzeczywistość w obrazach Urszuli Klechty to feeria barw, zmienności kształtu, dynamizm.

Z kolei wystawę plenerową tworzą wyjątkowe fotografie Jerzego Wernika. Autor jest członkiem Płockiego Towarzystwa Fotograficznego im. Aleksandra Macieszy. Fotograficzna pasja autora wywodzi się z jego zainteresowania malarstwem i muzyką poważną - Mozartem, Chopinem. Ale też rockową i jazzową.
Malarstwo Urszuli Klechty można oglądać do końca maja, natomiast fotografie Jerzego Wernika do ostatnich dni czerwca.

Tematy:Jan EnglertECA Sanniki

Sprawdź też: Opalanie ntaryskowe GostyninFryzjer GostyninHamburgery Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Szkoła Podstawowa nr 5 na trzecim miejscu w zawodach rejonowych [ZDJĘCIA+WYNIKI]
Szkoła Podstawowa nr 5 na trzecim miejscu w zawodach rejonowych [ZDJĘCIA+WYNIKI]
Szkoła Podstawowa nr 5 na trzecim miejscu w zawodach rejonowych [ZDJĘCIA+WYNIKI]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij