Popularny: 1800 odsłonInformacje11 lipca, 07:25,

Leniwy weekend ze sztuką


Wystawa prac plastycznych gostynińskich artystów oraz jazzowy koncert plenerowy przy MCK

W sobotni wieczór (10 lipca br.) Miejskie Centrum Kultury zorganizowało dwa wydarzenia kulturalne.Pierwszym punktem wieczoru była wystawa twórczości plastycznej trójki gostynińskich artystów, a jednocześnie pracowników eMCeKu: Anny Buraczyńskiej, Aleksandry Ledzion oraz Krzysztofa Kopra

Zgromadzonych w galerii im. Pawła Tencera gości powitała dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Aleksandra Milczarek.

"Dzisiejsi twórcy to nasi przyjaciele, nasi pracownicy, którzy pokazują się dzisiaj od zupełnie innej, bardzo wrażliwej strony. Jestem zaszczycona, że to mi przypadło w udziale otwierać tak wyjątkową wystawę" - podkreśliła Aleksandra Milczarek.

"Nasza wspólna wystawa otwiera cykl wystaw, w których chciałbym Państwu zaprezentować osoby, które tworzą w domowych pieleszach, a ich prace nie były do tej pory nigdzie prezentowane" - zaznaczyła  Anna Buraczyńska. Jedną z takich artystek jest Aleksandra Ledzion, która po raz pierwszy zaprezentowała swoją twórczość szerszej publiczności.

Krzysztof Koper zapewnił, że podobne wystawy będą odbywać się cyklicznie co miesiąc.

Po wystawie goście udali się na widownię sceny plenerowej na jazzowy koncert lokalnego zespołu Smooth Operators.

Grupa została założona w 2019 roku. W chwili obecnej zespół tworzą: Aleksandra Stępniak - pianino, Maciej Śniechowski - gitara basowa, Joanna Nowicka - klarnet, Mateusz Kwiatkowski - saksofon, Paweł Antczak - perkusja.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie