Popularny: 1400 odsłonInformacje7 kwietnia, 07:41,

Lokalny personel medyczny niebawem z testami na obecność SARS-CoV-2

Lokalny personel medyczny niebawem z testami na obecność SARS-CoV-2

Udostępnij 20
Według stanu na poniedziałek, 6 kwietnia w naszym powiecie wykryto dotąd 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Testowani pod kątem zakażenia niebawem mają być także i personel medyczny z powiat gostynińskiego.Nowelizację zarządzenia podpisał prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski. Dotychczasowe przepisy przewidywały, że NFZ rozlicza wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą.

Dzięki wprowadzonym w sobotę zmianom testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów (na przykład w specjalnym szpitalu zakaźnym) i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z Funduszem.

Jak dowiedział się nasz portal, jeszcze w tym tygodniu maja się zacząć testy personel medyczny z naszego powiatu.

Przypomnijmy, również zarząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o wykupieniu blisko 7 tys. testów dla personelu mazowieckich szpitali. Osoby z podejrzeniem zarażenia, będą miały dostęp do testów na obecność koronawirusa. Czas oczekiwania na wyniki wyniesie maksymalnie 14 godzin. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczy 3 mln zł z Unii Europejskiej:

https://gostynin.info/informacje/walka-z-epidemia-koronawirusa-mazowsze-kupuje-testy-dla-pracownikow-sluzby-zdrowia/

Według stanu na poniedziałek, 6 kwietnia w naszym powiecie wykryto dotąd 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2, 1 osoba jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażeniem, 21 objętych nadzorem epidemiologicznym a kwarantanną domową 142 osoby.

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkanka Sokołowa, 7 kwietnia
Wreszcie mądry pomysł z testami dla personelu mazowieckich szpitali. A z okazji Światowego Dnia Zdrowia wielki ukłon i podziękowania dla służb medycznych .
Dodaj ogłoszenie