Popularny: 900 odsłon Informacje 5 października 2018, 11:43,

Magdalena Dołęga: Nie bądźmy obojętni

Przyszła jesień. Niedługo przyjdzie zima. Na dworze szybko robi się ciemno. Na terenie Gminy Gostynin 60 % stanowią seniorzy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Nie zapominajmy o seniorach


Wśród nich wiele jest osób samotnych. Niektórych z nich dzieci wyjechały do większych miast, a najbliżsi poumierali. Nie mają nikogo. Nie zapominajmy o nich. Może obok nas mieszka taka osoba. Wystarczy zajrzeć do niej od czasu do czasu. Może jest chora i nie ma jak dotrzeć do lekarza, może trzeba zrobić zakupy bo ma problemy w poruszaniu albo zimą boi się wyjść bo jest ślisko, a urazy w tym wieku są bardzo niebezpieczne.

Pamiętajmy, że kiedyś my też będziemy starzy. W przypadku, gdy osoba potrzebuje długotrwałej pomocy należy sprawę zgłosić do odpowiednich instytucji.

„Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”

Jan Paweł II


Napisz komentarz

Popularny: 900 odsłon Informacje 5 października 2018, 11:13,

Gostynin czyta dzieciom

"Czytanie to ważna sprawa, czytanie dzieciom pomaga. Do przedszkola zapraszamy i na czytających czekamy.Czytanie to ważna sprawa, czytanie to podstawa. Dzieci bajek słuchają, wiadomości zdobywają. wiedzę poszerzają i nawyki wyrabiają. Cała Polska dzieciom czyta i Gostynin także czyta."

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W Akademii Przedszkolaka akcję "Cała Polska czyta dzieciom" rozpoczął Zbigniew Chorążek

29 września obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który w tym roku rozpoczął w Akademii Przedszkolaka - już  po raz kolejny - akcję "Cała Polska czyta dzieciom".

Pierwszym gościem był pan Zbigniew Chorążek. Dzieci z wielką radością wsłuchiwały się w tekst opowiadania i aktywnie włączały się w interpretację zdarzeń.  

Ten niezwykły czas podczas którego maluchy wsłuchują się w narrację sprzyja rozwijaniu u dzieci empatii, zrozumienia a także wyrabia nawyk zainteresowania się książką.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie