Informacje8 października, 15:51,

„MAGIA SPORTU jako alternatywa uzależnień” – zajęcia profilaktyczne w SP w Zwoleniu


Zajęcia prowadzone były przez specjalistów

Czterogodzinne zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas (0-3 i 4-8) miały na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym oraz trudnym sytuacjom, jakie mogą pojawić się w życiu młodych ludzi.W ramach gminnego programu profilaktycznego "Magia sportu..." dot. przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej dzieci i młodzież w dn. 8 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Zwoleniu odbyły się WARSZTATY PROFILAKTYCZNO-EDUKACYJNE podejmujące temat: „Emocje, wróg, czy Przyjaciel?”, "Czym są emocje?", "Jak radzić sobie z emocjami?", "Co czuję, gdy wygrywam mój pierwszy puchar na zawodach sportowych?" itp. (zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team”).

Instytucją, która zawsze wspiera naszą placówkę (oraz Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team”) w tego typu działaniach jest Urząd Gminy Gostynin.

Podsumowując można zauważyć, iż warto podejmować działania, które pozytywnie wpływają na relacje pomiędzy nauczycielami, uczniami w klasie i szkole oraz ich rodzicami.

Dostarczenie uczniom wiedzy o sposobach zapobiegania agresji, stworzenie jasnych reguł zwalczania zachowań agresywnych, a także utrwalenie zachowań nieagresywnych poprawiło w wielu przypadkach relacje koleżeńskie. Chodzi przecież o to, aby wszyscy w szkole czuli się bezpiecznie.

Zajęcia prowadzone były przez specjalistów i sfinansowane zostały z zakresu zdrowia publicznego określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2021-2025 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi (Gmina Gostynin, 2021).

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: SP Zwoleń

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie