Informacje30 kwietnia, 18:26,

Majówka 2021. Jakie plany mają Mazowszanie?

Majówka 2021. Jakie plany mają Mazowszanie? [VIDEO]

Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 181

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania odcinka Mazowsze. Wiadomości z regionu z dnia 30 kwietnia 2021 roku.Flaga Mazowsza teraz dostępna dla wszystkich. Gdzie już zagościła?

Przedstawia białego orła o złotych szponach i dziobie. Jej współczesny wygląd nawiązuje do herbu książąt mazowieckich z dynastii Piastów, którego dzieje sięgają XIII wieku. Należy traktować ją z szacunkiem. A mowa o fladze Mazowsza, najważniejszym symbolu regionu, który od teraz może gościć także w Państwa domach.

Zalew Zegrzyński będzie czystszy. Powstanie punkt odbioru ścieków

Jezioro Zegrzyńskie będzie czyste. Dlaczego? Ścieki z jachtów nie będą już do niego spływały. Gmina Nieporęt otrzymała dofinansowanie na budowę punktu odbioru nieczystości I nowej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, która doprowadzona została do portowych budynków. W planach jest także budowa tężni solankowej.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zyskało kolejne płótno swojego patrona

Kolejny obraz Jacka Malczewskiego jest już w zbiorach radomskiego muzeum. Tym razem to porttret Zofii Atteslander.

Rynek Miejski w Zakroczymiu zmieni się nie do poznania

Ulice zyskają nowe nawierzchnie, wymienione zostanie oświetlenie, a sam rynek przejdzie modernizację. Taką przyszłość czeka Rynek Miejski w Zakroczymiu. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa.

Duży sukces Mazowsze Serce Polski. Mihkel Raim wygrywa Belgrade-Banjaluka

Estońska rakieta odpaliła na dobre. A mowa oczywiście o Mihkelu Raim z polskiej drużyny Mazowsze Serce Polski. To właśnie on wygrał ostatni etap wyścigu Belgrade-Banjaluka, przypieczętowując tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Majówka 2021. Jakie plany mają Mazowszanie?

Z uwagi na epidemię rząd przedłużył restrykcje dotyczące hoteli. W związku z tym krótki wiosenny wypoczynek nad morzem czy w górach stał się niemożliwy. Jak zatem weekend majowy zamierzają spędzić Mazowszanie?

autor/źródło: Narew.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie