1600 odsłonInformacje30 października 2021, 17:03,

Mamy lidera! Mazur Gostynin wygrał z Kasztelanem Sierpc

Mazur Gostynin na fotelu lidera płockiej okręgówki

W 12 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali mecz na szczycie z Kasztelanem Sierpc 2:0 i zostali liderem rozgrywek.

Był to bardzo ważny mecz dla układu tabeli. W sobotnie popołudnie do Gostynina przyjechał lider rozgrywek Kasztelan Sierpc a Mazur tracący dwa punkty ostrzył sobie zęby na ten mecz. Przed samym spotkaniem dotarła dobra wiadomość z Proboszczewic, gdzie tamtejszy Start, drugi w tabeli, zgubił punkty, remisując 1:1 z Deltą Słupno. Tak więc zwycięstwo Mazura dawało pozycję lidera i co najmniej drugie miejsce.

Z trenerem Arkadiuszem Szulczewskim na ławce, powracającym po zawieszeniu, nasz zespół starał się atakować od początku meczu, jednak goście skutecznie się bronili.

Po dość wyrównanej pierwszej połowie, po której jednak zaskakująco niewiele się działo, w drugiej połowie nasz zespół bronił skutecznie dostępu do własnej bramki, licząc na kontrataki.

Jeden z nich się udał i zakończył zdobycie gola. W 68 minucie Dariusz Kurkowski zagrał długą piłkę do Eryka Przybylskiego a nasz napastnik ze zwodem huknął w kierunku bramki Piotra Zielińskiego, piłka wpadła tuż przy słupku pod rękoma bramkarza i było 1:0.

Mazur niesiony dopingiem młodych kibiców z trybun i wychowanków swoich grup młodzieżowych po zdobyciu gola także próbował atakować. W 88 minucie fenomenalny strzał z około 35 metrów Kamila Woźniaka wylądował przy słupku bramki Kasztelana i wiadome było, że Mazur wygra ten mecz. Goście mieli kilka okazji strzeleckich, jednak po raz kolejny znakomicie w bramce spisywał się Hubert Borowy.

Trzy minuty przez sędziującego bez większych błędów spotkanie Wojciecha Młotkowskiego nie zmieniły wyniku meczu i stało się, MAZUR ZOSTAŁ LIDEREM PŁOCKIEJ LIGI OKRĘGOWEJz 26 punktami.

Jak długo nasza drużyna nie była na tej pozycji? Liderem rozgrywek Mazur po raz ostatni był na zakończenie sezonu 2017/18, 25 czerwca 2017 roku, kiedy awansował do IV Ligi pod wodzą trenera Waldemara Figurskiego, czyli minęło od tego czasu 4 lata, 4 miesiące i 6 dni, tj. 1589 dni.

Gratulacje dla naszych piłkarzy i trenera Arkadiusza Szulczewskiego!

Za tydzień, 6 listopada, aby być pewnym utrzymania pozycji lidera na zimową przerwę, trzeba wygrać na wyjeździe z przedostatnimi Stegnami Wyszogród.

Pewne jest już, że Mazur przerwę zimową spędzi co najmniej na drugim miejscu, które premiuje do awansu do Mazowieckiej Ligi Seniorów w przyszłym sezonie.

Mazur Gostynin - Kasztelan Sierpc 2:0

bramki: 68' Eryk Przybylski, 88' Kamil Woźniak

Mazur: Hubert Borowy - Kamil Woźniak, Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, Michał Matecki - Michał Jędrzejczak (40' Maciej Kowalski), Paweł Znyk (68' Maciej Gajewski), Dariusz Kurkowski (74' Krystian Pawełkiewicz), Arkadiusz Górecki (85' Wiktor Smyczyński), Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski, trener: Arkadiusz Szulczewski

Kasztelan: Piotr Zieliński - Rafał Sobczak, Arkadiusz Ambrochowicz, Bartłomiej Lorenc, Arkadiusz Umiński (66' Jakub Grabowski), Damian Kotkiewicz (53' Adam Dylewski), Jakub Perlak, Daniel Mitura, Radosław Witkowski, Jarosław Kułaga (79' Jarosław Kądalski), Filip Milczarek (86' Mateusz Adamkiewicz); II trener: Jerzy Gromadziński, kierownik drużyny: Krzysztof Pniewski

żółte kartki: Sobczak