Informacje31 sierpnia 2022, 21:01,

Mazur odpada z Pucharu Polski

W środę, 31 sierpnia 2022 r. w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN Mazur Gostynin podejmował Amatora Maszewo.

Rywal dobrze znany naszym piłkarzom, obecnie występujący w 5 Lidze, w pierwszej połowie częściej był przy piłce, jednak z tej przewagi nic nie wynikało. Mazur przystępował do meczu bez trzech podstawowych zawodników, jednak postawił się rywalowi, grającego klasę wyżej.

W 6 minucie poza strzałem naszego wychowanka Damiana Surmaka w słupek nic wartego odnotowania nie działo się boisku.

Co innego w drugiej połowie. W 48 minucie po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego bramkę strzelił Paweł Znyk, jednak sędzia boczny Radosław Lewandowski, - asystent głównego Adriana Majewskiego - pokazał pozycje spaloną.

W 58 minucie padł jedyny gol w tym meczu. Rzut rożny i dośrodkowanie w pole karne, gdzie złe krycie w polu karnym Mazura wykorzystał strzałem głową młody zawodnik Amatora Michał Czubakowski, ktory wszedł na boisko minutę wcześniej.

Mazur próbował zdobyć gola jednak bez efektu. Drugi raz do siatki piłkarze Amatora a konkretnie nasz były zawodnik Bartłomiej Debicki, trafili w ostatniej akcji meczu, jednak tutaj także asystent pokazał pozycje spaloną.

Dobre spotkanie zaliczył 15-letni Sebastian Kowalski, debiutujący w meczu seniorów, pod nieobecność pierwszego bramkarza Huberta Borowego. Kilka dobrych interwencji ratowało Mazur przed stratą większej ilości bramek. Również debiut w zespole seniorów zaliczył 15-letni Dawid Fafiński.

Nasza drużyna odpadła z rozgrywek pucharowych i pozostaje walka o ligowe punkty. Najbliższy mecz - 2 kolejki - w sobotę, 3 września o g. 17:00 z Deltą Słupno na własnym boisku.

Mazur Gostynin - Amator Maszewo 0:1

bramka: 58' Michał Czubakowski

Mazur: Sebastian Kowalski - Piotr Szulczewski (90+1" Oliwier Olszanowski), Kamil Augustyniak, Piotr Dutkiewicz, Maciej Kowalski (70' Dawid Fafiński) - Michał Jędrzejczak, Paweł Znyk (81' Jakub Bugdał), Dariusz Kurkowski, Jan Rutkowski, Bartłomiej Kapturowski  (58' Michał Matecki), Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Amator: Tomasz Gorczyca - Piotr Mysior, Mikołaj Folgier (57' Łukasz Milczarek), Dawid Marciniak (57' Michał Czubakowski), Kacper Ziółkowski, Emil Jarzębowski, Damian Surmak (84' Michał Dworak), Krzysztof Barciński, Dawid Krawczyński , Bartłomiej Dębicki, Paweł Bojaruniec; trener: Andrzej Kiciński, II trener: Mariusz Gałka, kierownik drużyny: Mateusz Tarnowski (https://mazurgostynin.futbolowo.pl)

autor/źródło: Piotr Mrówka