Informacje28 maja, 18:21,

Mazur przegrywa w Słupnie

Mazur przegrywa w Słupnie

W 23 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin przegrali w sobotę, 28 maja 2022 r. na wyjeździe z Deltą Słupno 0:2.

Niestety, w drużynie seniorów Mazura kolokwialnie mówiąc "coś się zacięło". Po dobrej serii na początku rundy wiosennej, czterech wygranych meczach, teraz nasz zespół nie potrafi wygrać trzeciego z rzędu spotkania. 

W Słupnie mecz zaczął się po myśli gospodarzy. Damian Lisiecki wpadł z piłką w pole karne i uderzył pod poprzeczkę Huberta Borowego. W pierwszej połowie strzał Mateusza Dobieńskiego minimalnie nad poprzeczką oraz strzał Michała Mateckiego obok słupka z rzutu wolnego to jedyne okazje strzeleckie.

W 25 minucie z powodu gradu i ulewy nad Słupnem sędzia Maciej Żłobecki przerwał mecz na trzy minuty.

W drugiej połowie Mazur zaatakował, jednak zabrakło skuteczności. W 67 minucie w polu karnym Adam Pokorski sfaulował Eryka Przybylskiego. Poszkodowany sam podszedł do jedenastki, jednak jego strzał przy lewym słupku obronił Damian Szczytniewski bramkarz Delty.

Wynik na 2:0 dla Delty ustalił Łukasz Trzciński. Piłka dośrodkowana w pole karne trafiła najpierw na głowę Jarosława Machowskiego a potem odbita od słupka została dobita przez Trzcińskiego.

Przegrana powoduje, że sytuacja drużyny robi się coraz trudniejsza jeśli chodzi o kwestie awansu. Mazur jest na 2. miejscu, jednak przewaga punktowa nad trzecim Kasztelanem Sierpc stopniała do jednego punktu. Trzecie meijsce nie daje już bezpośredniego awansu do nowej 5 Ligi a jedynie grę w barażach.

Za tydzień, w 24 kolejce Mazur zmierzy się na własnym boisku ze Skrwą Łukomie.

Delta Słupno - Mazur Gostynin 2:0

bramki: 10' Damian Lisiecki, 77' Łukasz Trzciński

Delta: Damian Szczytniewski - Damian Kołeczek, Bartosz Szałaj, Damian Lisiecki, Adam Pokorski, Mariusz Pesta, Jarosław Machowski, Bartosz Obojski, Krystian Majchrzak, Kacper Maciejewski, Łukasz Trzciński; trener: Maciej Piórkowski

Mazur: Hubert Borowy - Maciej Kowalski, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński (88'Oliwier Olszanowski) - Michał Jędrzejczak, Paweł Znyk, Dariusz Kurkowski (79' Krystian Pawełkiewicz), Maciej Gajewski, Maciej Kowalski (62' Piotr Szulczewski), Michał Matecki, Eryk Przybylski, trener: Arkadiusz Szulczewski

Żółte kartki: Maciejewski, Obojski

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie