Popularny: 2800 odsłon Informacje 6 lipca 2018, 12:17,

Mazur rozpoczął treningi z nowym trenerem

W czwartek, 5 lipca 2018 r. na Stadionie MOSiR w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019 IV Ligi Mazowieckiej do treningów powrócili seniorzy Mazura Gostynin.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Kim jest nowy szkoleniowec Mazura?


Na pierwszych zajęciach pojawiło się 18 piłkarzy, w tym kilku nowych zawodników.

Zajęcia poprowadził nowy trener - Artur Kapela.

Nowy szkoleniowiec ma 39 lat i jest to były piłkarz, znany kibicom szerzej z gry pod koniec lat 90-tych. w barwach ówczesnej Petrochemii Płock w Ekstraklasie. Jest wychowankiem Stoczniowca Płock, a karierę piłkarską zakończył w barwach trzecioligowej Włocłavii Włocławek w 2009 roku. Najczęściej na boisku grał na pozycji pomocnika.

Artur Kapela studiował na AWF w Warszawie, pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, a także ma doświadczenie jako trener, gdyż w sezonie 2009/2010 wspólnie ze Zbigniewem Cytryniakiem prowadził zespół rezerw Wisły Płock.

Od 1 lipca 2018 r. zastąpił na stanowisku trenera zespołu seniorów Waldemara Figurskiego, któremu zakończyła się umowa. Przypomnijmy że m.in. trenerowi
Waldemarowi Figurskiemu Mazur zawdzięcza utrzymanie po raz drugi w rozgrywkach IV Ligi (poprzednio w sezonie 2012/13).

Za włożony wysiłek, czas oraz przekazaną wiedzę w szkolenie zawodników seniorów zarząd, piłkarze, kibice i sympatycy klubu MKS Mazur Gostynin pragną złożyć serdeczne podziękowania trenerowi Waldemarowi Figurskiemu oraz złożyć życzenia kolejnych sukcesów w karierze trenerskiej.

Zawodnicy seniorów trenować będą trenować co najmniej 3 razy w tygodniu i przed nowym sezonem rozegrają 6 gier kontrolnych. Najbliższa – w sobotę, 14 lipca 2018 r. o g. 17:00 we Włocławku a rywalem będzie zespół Włocłavii (beniaminek IV Ligi Kujawsko-Pomorskiej).


Napisz komentarz

Komentarze

Włodek., 7 lipca 2018
Reprezentat Polski juniorów. Kontuzje przeszkodziły mu zrobić większą karierę. Pamiętam go za kadencji trenera "Bobo" Kaczmarka. Wtedy Pertochemia często trenowała w Gostyninie. Sympatyczny i kontaktowny chłopak.
Popularny: 2200 odsłon Informacje 6 lipca 2018, 11:40,

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Co zmienia się w Gostyninie?

Na posiedzeniu 21 czerwca 2018 r. Rada Miejska w Gostyninie podjęła uchwały, dotyczące wymagań, jakie narzuca znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości. Zmiany wejdą w życie 14 dni pod ukazaniu się w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, co miało miejsce 27 czerwca. Co zmienia się w związku z tym w Gostyninie od 11 lipca 2018 r.?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Warto przeczytać

Wchodząca w życie z dniem 09.03.2018 r. nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2016 r. poz. 487 ze zm.) wprowadziła szereg zmian dotyczących procedury wydawania zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych i warunków ich sprzedaży. Nowelizacja wiąże się także z koniecznością podjęcia przez Radę Gminy, w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie nowelizacji, nowej uchwały określającej maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie danej gminy, jak również zgodnie z ustawą.

Rada Gminy ustala, w drodze uchwały, zasady usytuowania na terenie miasta miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Rady Gminy mają również prawo uchwalić zakaz spożywania alkoholu w godzinach pomiędzy 22:00 a 6:00 rano na swoim obszarze lub części. Takie zakazy, jak informują media, wprowadzono m.in. w Sopocie, Katowicach czy Tychach.

W Gostyninie takiej uchwały Rada Miasta, mimo niektórych radnych, nie zdecydowała się wprowadzić.

Uchwalone natomiast zostały zapisy, dotyczące ilości punktów, gdzie możliwy jest zakup napojów alkoholowych, odstępstw oraz usytuowania miejsc sprzedaży.

I tak, zgodnie z uchwałą nr 407/LXXIX/2018, punkt sprzedaży napojów alkoholowych nie może być usytuowany w odległości mniejszej niż 30 metrów od nieruchomości, na której znajduje się:

a) Szkoła, przedszkole lub placówka oświatowo-wychowawcza;
b) Plac zabaw dla dzieci i młodzieży;
c) Poradnia odwykowa;
d) Obiekt kultu religijnego (kościół, kaplica, cmentarz) oraz miejsce pamięci narodowej;
e) Pływalnia, kąpielisko, lodowisko, boisko sportowe, stadion;
f) Szpital lub placówka służby zdrowia.
2. Odległość 30 metrów liczona będzie najkrótszą drogą dojścia od najbliższego wejścia na teren nieruchomości, o których mowa w ust.1, do wejścia do punktu sprzedaży napojów alkoholowych.

Natomiast odstępstwa zapisane zostały w treści uchwały nr 409/LXXIX/2018.

Wprowadza się odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych – podczas imprez sportowych, rekreacyjno-rozrywkowych i kulturalnych - organizowanych przez Gminę Miasta Gostynina, Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie lub których zorganizowanie zleciły te podmioty,na terenie:

1) placu przed Zamkiem Gostynińskim (działka nr 1020 i 1021),
2) placu przed Ratuszem Miejskim (działka nr 2645),
3) terenu Stadionu Miejskiego (działka nr 360)

Rada Miasta ustaliła także maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Gostynina. Zarówno dla alkoholi zawierających poniżej 4,5 %, powyżej 4,5 % (z wyjątkiem piwa) do 18% przeznaczonych do spożycia jak i powyżej 18 % ustalono maksymalną liczbę zezwoleń:

a) poza miejscem sprzedaży: 50
b) w miejscu sprzedaży: 15


Napisz komentarz

Komentarze

Michał, 7 lipca 2018
Nie wiem, po co to jest. Každý kupi, gdzie będzie chciał.
Dodaj ogłoszenie