Popularny: 500 odsłonInformacje6 listopada 2018, 12:57,

”Meeting ku wolności” w SP5

”Meeting ku wolności” w SP5

W piątek (9 listopada br.) o godzinie 11:11 uczniowie we wszystkich szkołach w Polsce będą śpiewać Mazurka Dąbrowskiego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego Szkoła Podstawowa nr 5 postanowiła zorganizować akcję “Dzień dla Niepodległej”.


Udostępnij
W niedzielę przypada 100. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości


Celem wydarzenia jest zaangażowanie młodzieży oraz lokalnych środowisk w całej Polsce do śpiewania Hymnu Narodowego oraz przygotowania ciekawych projektów, które upamiętnią 100. rocznicę Niepodległości naszej Ojczyzny.

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie w dniu 9 listopada 2018 roku przystąpi do powyższej akcji organizując uroczystość pt.” Meeting ku wolności”. Przebieg uroczystości będzie wyglądał następująco:

  • 10:30 - 11:00 – rozdawanie kotylionów.

  • 11:00 - 11:05 – zbiórka uczniów i przedszkolaków w hali sportowej.

  • 11:11 – zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

  • 11:30 – zbiórka przed szkołą, posadzenie dębu.

  • 11:40 - 12:30 – przemarsz uczniów i przedszkolaków ulicami miasta, rozdawanie mieszkańcom pamiątkowych kart Niepodległości.

  • 12:30 - 12:50 – zapalenie zniczy pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, spotkanie dyrekcji szkoły i nauczycieli z władzami miasta.

  • 13:00 - powrót do szkoły.

autor/źródło: SP5 Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Jola, 6 listopada 2018
Jest to akcja ogólnopolska i biorą w niej udział WSZYSTKIE szkoły, niezależnie od tego jak sobie te szkoły tą akcję nazwą
Popularny: 4700 odsłonInformacje6 listopada 2018, 12:42,

Kto będzie radnym Rady Miejskiej w okręgu 11? Czekają nas wybory uzupełniające

Kto będzie radnym Rady Miejskiej w okręgu 11? Czekają nas wybory uzupełniające

Pomimo tego, że za nami druga tura wyborów samorządowych, to nadal niewiadomą pozostaje to, kto będzie w Radzie Miejskiej reprezentował okręg 11. Sytuację mają wyjaśnić wybory uzupełniające.


Udostępnij
Kolejne głosowanie

Przypomnijmy, że w I turze wyborów w okręgu 11 do Rady Miejskiej największe poparcie uzyskał Paweł Kalinowski. Ten jednak startował również na Burmistrza Miasta Gostynina i w II turze, która odbyła się w minioną niedzielę wygrał batalię o ten urząd z Włodzimierzem Śniecikowskim.

W zaistniałej sytuacji, uzyskany w I turze przez Pawła Kalinowskiego, mandat radnego Rady Miejskiej zostanie wygaszony a reprezentant danego okręgu zostanie wybrany w wyborach uzupełniających.

Wybory uzupełniające zostaną zorganizowane w terminie maksymalnie 90 dni od dnia wygaśnięcia mandatu. Oznacza to ponowne tworzenie komitetów wyborczych oraz ponowne zgłaszanie kandydatów do Rady Miejskiej z tego okręgu.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Rudjag, 6 listopada 2018
Było 2 z takim samym wynikiem!
re Mieszkanka, 6 listopada 2018
zmienił się kodeks wyborczy
Tola, 6 listopada 2018
W gminach powyżej 20 tys osób radnym zostałby następny z listy, jednak w mniejszych gminach w ciągu 3 miesięcy muszą odbyć się wybory uzupełniające. Kalinowski "cwaniakując" i nie wierząc w swoją wygraną, naraził miasto na wymierne straty.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie