Informacje14 września, 11:36,

Memoriał Kujawy: Michał Guziński i Bogdan Jędrzejewski najlepsi


Udostępnij 4
W kategorii OPEN juz w pierwszej rundzie sensacyjnie odpadła turniejowa „jedynka” - czyli zwycięzca trzech poprzednich edycji, pochodzący z Gostynina, Dawid Strzelecki

W niedzielę, 13 września 2020 r. na kortach tenisowych koło Miejskiego Centrum Kultury zakończono rywalizację mistrzostwach Gostynina w tenisie ziemnym - Memoriale im. mec. Wacława Kujawy.Rekordowa liczba 29 tenisistów przystąpiła do rywalizacji w XXIII Memoriale im. mec. Wacława Kujawy rozgrywanym na kortach MOSiR przy Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Nietypowa była także pora rozgrywania turnieju – wrzesień - podczas gdy zwykle jest to czerwiec, jednak w tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne termin musiał ulec zmianie.

Również z powodu dużej ilości uczestników jak i niekorzystnej pogody – opady deszczu - w ubiegłym tygodniu nie zdołano dokończyć rywalizacji w jeden weekend, trwała ona z przerwami przez 9 dni.

W Memoriale w tym roku już w pierwszej rundzie kategorii OPEN sensacyjnie odpadła turniejowa „jedynka” - czyli zwycięzca trzech poprzednich edycji, pochodzący z Gostynina, Dawid Strzelecki.

Rywalizacja systemem pucharowym (do 9 wygranych setów) była zaciekła, po trzech rundach wyłoniono finalistów - w kat. OPEN zmierzyli się Dariusz Mieszkowski z Kutna i Wojciech Guziński z Warszawy.

W dobrym meczu, gdzie obaj zawodnicy pokazali bardzo dobry poziom umiejętności tenisowych,  najpierw pierwszego seta wygrał Guziński a potem Mieszkowski. O zwycięstwie musiał zdecydować tie-break grany do 10 punktów, w którym lepszy okazał się Wojciech Guziński (10:6).

Natomiast w środę, 9 września zakończono rywalizację w kategorii Old-Boy (powyżej 45 lat). Zwyciężył w niej gostyninianin Bogdan Jędrzejewski, który po kiepskim początku pokazał charakter i pokonał w drugim secie i tie-breaku Romana Mazura z Płocka 1:6, 7:6 i 10:9. Mecz o 3. miejsce zostanie rozegrany w środę 16 wrzesnia br. o godzinie 17:00

O rywalizacji w kategorii junior informowaliśmy tydzień temu:

https://gostynin.info/informacje/xxiii-memorial-tenisa-im-mec-waclawa-kujawy-poznalismy-zwyciezce-w-kat-junior-zdjecia-wyniki/

Za miejsca I-III zawodnicy otrzymali puchary oraz drobne upominki ufundowane przez Placówkę „ALIOR BANKU” w Gostyninie, za m-ca I-IV pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczał Dyrektor MOSiR w Gostyninie p. Wiesław Adamski.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka / ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie