Popularny: 1200 odsłonInformacje30 kwietnia, 09:44,

Miały być termy w Gostyninie będzie park wodny w Płocku

Miały być termy w Gostyninie będzie park wodny w Płocku

Budowa płockiego aquaparku to jeden z największych kontraktów jaki miasto podpisało w swojej historii

– Marzenia stają się rzeczywistością. Nie moje, ale marzenia płocczan i przede wszystkim dzieci – zaczął czwartkowe spotkanie z dziennikarzami prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Kilkanaście minut później podpisał umowę na budowę zespołu pływalni.Nowy obiekt, zaplanowany w miejscu po dawnej Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Miodowej, będzie kilkakrotnie większy od Podolanki.

Koncepcja zakłada, że złoży się z dwóch części. W części wewnętrznej będzie miał strefę basenową, a w niej: basen sportowy, rekreacyjny, basen do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci, wannę z hydromasażem, a także plac zabaw i kilka zjeżdżalni o różnej długości i prędkości.

W części wewnętrznej znajdzie się jeszcze Strefa SPA&Wellness, a więc sauny, wanny z hydromasażem, pokój relaksacyjny ze ścianka solankową.

W drugim – zewnętrznym fragmencie – powstanie plac wodny. Projekt zakłada także urządzenie terenu wokół budynku pływalni jak największą ilością zieleni. Warto dodać, że lokalizacja inwestycji została uzgodniona z radnymi i mieszkańcami. Dzięki temu przedsięwzięciu osiedle Miodowa zyska nowy wizerunek.

Projekt pod nazwą „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Płocku” będzie realizowany w formule partnerstwa prywatno-publicznego. Tym prywatnym partnerem, wyłonionym w trwającym trzy lata postępowaniu, została spółka Warbud.

Jej zadaniem będzie teraz, w trakcie najbliższych 33 miesięcy, zaprojektowanie i wybudowanie w miejscu dawnej SP nr 17 zespołu basenów. A następnie utrzymanie ich i eksploatacja przez 20 lat.

W tym czasie Urząd Miasta będzie stopniowo wykupywać wybudowane przy ul. Miodowej obiekty.

W czwartek rano, w obecności dziennikarzy, przed budynkiem dawnej SP nr 17 prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz prezes Warbudu Jerzy Werle i członek zarządu tej spółki Mirosław Józefczuk podpisali umowę na realizację centrum sportowo-rekreacyjnego. Budowa płockiego aquaparku to jeden z największych kontraktów jaki miasto podpisało w swojej historii. Wartość tego kontraktu przekracza 206 mln zł.

Postępowanie w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego wraz z dokumentacją zostały przygotowane na tyle dobrze, że przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej uznali je za wzór, który należy pokazać innym miastom.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Felek, 30 kwietnia
Jak by niektórzy nie przeszkadzali to termy w Gostyninie pewnie by powstały...
Dodaj ogłoszenie