2100 odsłonInformacje1 lutego, 18:56,

Między książkami a kajakami. Uczniowie LO Gostynin w fascynującej podróży edukacyjnej po Portugalii


Portugalska przygoda licealistów

W dniach 22-26 stycznia 2024 r. grupa 14 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie uczestniczyła w zajęciach w szkole Escola Secudaria Tomas Cabreira w Faro w Portugalii, których celem było poznanie metod nauczania i uczenia się przedmiotów ścisłych.Podczas wizyty uczniowie przekonali się, że nauka matematyki, czy fizyki może przebiegać w integracji z przedmiotami artystycznymi, ponieważ zasady matematyczne, chemiczne i fizyczne są obecne w każdej dziedzinie naszego życia. 

Ponadto, uczestnicy doświadczyli, że nauka to nie tylko ślęczenie nad podręcznikami, ale przyjemne i kreatywne czynności takie jak taniec, tworzenie ceramiki, granie na instrumentach muzycznych, żeglowanie czy pływanie kajakiem. Cały otaczający nas świat oparty jest na prawach, których uczymy się w szkole. 

Podczas wycieczki młodzież zwiedziła zamek Silves w regionie Albufeira, turystyczne miasto Lagos położone nad Oceanem Atlantyckim, bajkowe formacje skalne w Pointa da Piedade, miasto Faro z jego mariną i mierzeją oraz piękną plażą nad Oceanem Atlantyckim. Ostatniego dnia pobytu młodzież zwiedziła leżącą nieopodal Portugalii przepiękną Sevillę, stolicę Andaluzji, hiszpańską metropolię pełną urokliwych zabytków. 

Podczas pobytu uczniowie mieli okazję poznać portugalski system edukacji, język i styl życia, zdrową portugalską kuchnię dzięki jedzeniu posiłków w szkolnej stołówce ze swoimi zagranicznymi rówieśnikami. Mogła też poznać nowych ludzi oraz cieszyć się ciepłą, słoneczną pogodą i egzotyczną roślinnością, jak palmy czy pełne owoców drzewa pomarańczowe.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: LO Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie