Popularny: 2100 odsłonInformacje10 lipca 2018, 12:06,

Mieszkańcy troszczą się o bezpieczeństwo. Urząd Miasta odrzuca ich prośby jako bezzasadne

Mieszkańcy troszczą się o bezpieczeństwo. Urząd Miasta odrzuca ich prośby jako bezzasadne

Na początku czerwca radni Inicjatywy dla Gostynina zorganizowali spotkanie z mieszkańcami ulic Spółdzielczej, Armii Krajowej i Ozdowskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Mieszkańcy ul. Spółdzielczej obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci


Mieszkańcy podczas spotkania zgłaszali problemy, które wg nich obniżają poziom bezpieczeństwa na osiedlu. Głównym z nich jest nagminne przekraczanie prędkości na ul. Spółdzielczej. W pobliżu bawią się małe dzieci, więc o tragedię nie trudno - sygnalizowali.

Mieszkańcy składali również podpisy pod budową chodnika wzdłuż ulicy Spółdzielczej oraz progów zwalniających. Wszystkie zgłoszone wnioski zostały złożone do Urzędu Miasta przez liderkę IdG Agnieszkę Korajczyk-Szyperską.

Odpowiedzi udzieliła Zastępca Burmistrza Miasta Gostynina Halina Fijałkowska.

"Zwiększenie ilości patroli Policji oraz egzekwowanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego (w tym prawidłowego parkowania) na ulicach miasta Gostynina wymaga złożenia wniosku bezpośrednio do właściwego w sprawie organu, tj. Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie" - poinformowała Halina Fijałkowska.

Ustawienie dodatkowych znaków drogowych spotkało się z odpowiedzią negatywną.

"Zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu drogowego na ul. Spółdzielczej obowiązuje „ Strefa zamieszkania" w której: „Wolno parkować jedynie w miejscach do tego wyznaczonych" oraz „Obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h". Ustawianie dodatkowych znaków drogowych nie ma uzasadnienia" - czytamy w odpowiedzi.

Z negatywną opinią spotkała również prośba mieszkańców o montaż progów zwalniających.

"Montaż progów zwalniających w pasie drogowym ul. Spółdzielczej przy bloku nr 9 zarówno od ul. Langenfeld jak i od bloków na ul. Armii Krajowej przy ograniczonej prędkości 20km/h jest bezzasadny" - kwituje Zastępca Burmistrza.

Do uzyskanych odpowiedzi odniosła się Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

"Dla urzędników montaż progów zwalniających przy ul. Spółdzielczej jest BEZZASADNY, a ustawianie dodatkowych znaków drogowych NIE MA UZASADNIENIA. A ja proponuję urzędnikom tym najwyższym rangą ruszyć się zza biurka i zobaczyć z czym mieszkańcy z ul. Spółdzielczej mają problem. Swoją drogą nie odpuszczamy i działamy. Rozwiązanie znajdziemy".


Napisz komentarz

Komentarze

realista, 11 lipca 2018
Dla każdego myslacego odpowiedz Urzedu Miasta jest jest jak najbardziej logiczna i sensowna. Ulica nie jest miejscem zabaw dzieci, najwyższy czas by skonczyc z głupotami typu "robta co chceta".Jeżeli IdG ma takie pomysły to niech zrobi "zrzutke" i finansuje takie bzdety.
Informacje10 lipca 2018, 10:34,

Wielki sukces Kasi Pakulskiej. Wygrała trzy mordercze wyścigi w Górach Świętokrzyskich

Wielki sukces Kasi Pakulskiej. Wygrała trzy mordercze wyścigi w Górach Świętokrzyskich

Gostynińska kolarka Kasia Pakulska wzięła udział w etapówce MTB w Górach Świętokrzyskich i wróciła jako liderka całego cyklu. Po trzech morderczych wyścigach cieszy się z liderowania.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Gratulujemy!!!

Pierwszy etap to jazda indywidualna na czas w słynnym Wąchocku. Ciężkie 14 km trasy, w tym 11 km pod górę:

- Jazda na czas - na górskiej etapówce Korona Świętokrzyska padła moim łupem! Trochę asekuracyjna jazda, bo prawdziwe ściganie dopiero się zacznie, ale na początek jest ok – relacjonuje Kasia na swoim Fan Page'u.

Kasia Pakulska pierwszego dnia w piątek, 6 lipca, zwyciężyła w Open Kobiet, choć przewaga była minimalna - jedynie 7s.

Drugi etap stanowił maraton 60 kilometrów. Odbył się również w Wąchocku. Mimo wysokiej temperatury i pomylonej trasy Kasi jechało się rewelacyjnie:

- 2h47min jazdy, piekielna pogoda, 60 km w tym 3.5km pomylonej trasy, ale udało się, walczyć trzeba do końca ! Równa i mocna jazda, świetne samopoczucie, byle utrzymać to do jutra.

Trzeci etap odbył się w niedzielę, 9 lipca w Nowinach koło Kielc:

- Hat trick! Trzecie zwycięstwo na trzecim i ostatnim etapie Korony Świętokrzyskiej w Nowinach k. Kielc! 2h35min rywalizacji, śliskie zjazdy, podjazdy, korzenie, kamienie, techniczne elementy, a do tego słońce, za chwilę burza i ulewa i totalna zmiana warunków na trasie. I błoto i mokry piach i spływające strumyki, pure MTB! To były fajne 3 dni. Równa i mocna jazda z głową, rozkręcanie się z dnia na dzień bez zajechania i duża przewaga w klasyfikacji generalnej.

Gostyninianka dojechała do mety po 2 godzinach 35 min, wygrywając z 12-minutową przewagą, umacniając się na pozycji liderki i zdobywając tym samym tzw. Koronę Świętokrzyską – trzy mordercze wyścigi w czasie jednego weekendu.

Teraz Kasię Pakulską czeka chwila odpoczynku, a już za 2 tygodnie planuje start w Mistrzostwach Polski XCO w Mrągowie koło Olsztyna.


Napisz komentarz

Komentarze

Mirosława Pietrzak, 12 lipca 2018
Brawo Kasia! Gostynin jest z Ciebie dumny
Dodaj ogłoszenie