Popularny: 600 odsłonInformacje6 grudnia 2017,

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej U-13 - zaproszenie

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej U-13 - zaproszenie

W niedzielę (17 grudnia br.) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostanie rozegrany Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Młodzik U-13.

Przewiń w dół aby czytać dalejW turnieju zagra 8 drużyn:

- Mazur Gostynin I
- Mazur Gostynin II
- Stoczniowiec Płock
- Świt Staroźreby
- Stegny Wyszogród
-  Królewscy Płock
- GKS Baruchowo

Rozpoczęcie turnieju: godzina: 9.00.


Napisz komentarz

Popularny: 1000 odsłonInformacje6 grudnia 2017,

XI edycja konkursu „Młodość bez nałogów"

We wtorek (5 grudnia br.) na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie odbyła się już XI edycja międzyszkolnego konkursu profilaktycznego „Młodość bez nałogów”. W tym roku do przeglądu teatrów szkolnych zgłosiło się aż 9 szkół podstawowych z powiatu gostynińskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Ideą konkursu jest zaprezentowanie przez uczniów szkół podstawowych scenek profilaktycznych obrazujących szkodliwość używek tj. papierosów, alkoholu, dopalaczy  czy środków odurzających. W tym roku do przeglądu teatrów szkolnych zgłosiły się: Szkoła Podstawowa nr 3 z Gostynina oraz szkoły ze Zwolenia, Sokołowa, Sannik, Białotarska, Szczawina Kościelnego, Solca, Lucienia oraz Sierakówka.

Jury miało niemały „orzech do zgryzienia” ponieważ poziom talentów uczniów z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie. Prezentowane scenki oceniane były według następujących kryteriów: zgodność doboru repertuaru z tematyką konkursu, oryginalność tekstu, stopień opanowania tekstu przez „aktorów”, oprawa muzyczna oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Najwyższą ocenę uzyskali uczniowie aż trzech szkół podstawowych tj. z Sierakówka, Sannik i Solca. Pomiędzy występami uczniów swoje umiejętności teatralne zaprezentowała również gostynińska grupa PaT-u „Schody”.

Na zakończenie Dyrektor sierakowskiej szkoły Pani Elżbieta Mańkowska wyraziła zadowolenie z tak wysokiego poziomu tegorocznej edycji konkursu. Organizatorami przeglądu była Szkoła Podstawowa w Sierakówku oraz Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie