Popularny: 1200 odsłonInformacje17 kwietnia, 11:19,

Minął rok i żadnych postępów. Wójt i radni w Baruchowie ponownie apelują


Na obradach Rady Gminy Baruchowo 15 kwietnia 2021 r. radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia apelu o pilne podjęcie przebudowy drogi nr 265 relacji Brześć Kujawski – Kowal - Gostynin

Rada gminy i wójt Baruchowa ponownie apelują o podjęcie działań w celu modernizacji drogi wojewódzkiej nr 265 od granicy z Gminą Gostynin do Kowala.O fatalnym stanie drogi, gdy kończy się powiat gostyniński a zaczyna włocławski, informowaliśmy rok temu:

https://gostynin.info/.../konczy-sie-wojewodztwo-i.../

Przez ostatni rok nic nie zmieniło się, jeśli chodzi o modernizację drogi. Na dodatek jest gorzej, gdyż śnieżna i mroźna zima spowodowała powstanie jeszcze większych ubytków i kolein.

Na obradach Rady Gminy Baruchowo 15 kwietnia 2021 r. radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia apelu o pilne podjęcie przebudowy drogi nr 265 relacji Brześć Kujawski – Kowal - Gostynin na odcinku od km 19+130 do km 34+025.

- Pod koniec ubiegłego roku otrzymaliśmy informacje, że będzie przeprowadzone postępowanie przetargowe na przebudowę drogi etapami na odcinku Kowal do granic województwa. W związku jednak z informacjami, które dotarły do samorządu obecnie, że przedsięwzięcie ma być przesunięte na rok 2022 postanowiliśmy interweniować. Tym bardziej , że od 8 lat to zadanie nie zostało zrealizowane. Obecnie po wybudowaniu autostrady A1 i utworzeniu węzła autostradowego w Kowalu część pojazdów ciężarowych i osobowych kieruje się skrótem w kierunku Warszawy, co przyczynia się do wzrostu natężenia ruchu. Brak przystosowania drogi o lepszych parametrach dostosowanych do zwiększonego obciążenia pogarsza warunki podróżowania. Pomimo wielu spotkań z radnymi sejmiku: Stanisławem Pawlakiem i Sławomirem Kopyściem którzy w 2018 roku podczas spotkania w Baruchowie deklarowali i zapewniali o realizacji tego przedsięwzięcia, do dnia dzisiejszego nic w tym temacie się nie dzieje, a wyborcy zostali oszukani. Wystosowaliśmy do wszystkich radnych sejmiku informacje, a inwestycja z roku na rok jest przekładana – relacjonuje na łamach portalu nwloclawek.pl wójt Baruchowa Stanisław Sadowski.

Z pisma do marszałka województwa od wójta wynika, że do końca I kwartału 2021 roku miały potrwać prace związane z uzgodnieniem umowy powierzenia zadań własnych województwa spółce Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne Sp. z o.o. i ogłoszenie postępowania przetargowego.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie