Informacje26 czerwca, 22:36,

Minął tydzień: kara za... namiot, zlot charytatywny i głodówka w KOZZD

Minął tydzień: kara za... namiot, zlot charytatywny i głodówka w KOZZD

Udostępnij 7
Co najbardziej zainteresowało czytelników naszego portalu w tygodniu od 20 do 26 czerwca 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zainteresowało czytelników naszego portalu w tygodniu od 20 do 26 czerwca 2020 r.?Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski z PIS postanowił ukarać finansowo jednego z liderów PO w Gostyninie Romana Augustyniaka za postawienie namiotu, pod którym zbierano podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

Tysiące reakcji i komentarzy, w zdecydowanej większości bardzo negatywne i setki udostępnień na portalu społecznościowym. Był to artykuł tygodnia ale także i z największą liczbą odsłon w tym roku na naszym portalu. Zamieszczony materiał uzyskał ponad 20 tys. odsłon.

O co chodzi?

W akcję zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na stanowisko Prezydenta Polski włączyło się bardzo dużo osób z terenu Powiatu Gostynińskiego, w kilka dni zebrano ponad 1.7 tys. podpisów. Podpisy były zbierane przez osoby prywatne, w punktach stacjonarnych ale również przy stoliku naprzeciwko Ratusza w Gostyninie. Niestety kapryśna pogoda wymusiła postawienie namiotu, pod którym został ustawiony stolik do zbierania podpisów. Właśnie do faktu postawienia namiotu odnośni się w piśmie burmistrz Paweł Kalinowski.

"Pismo burmistrza Pawła Kalinowskiego do mnie jeszcze nie dotarło. W dniu dzisiejszym po zapoznaniu się z treścią artykułu na portalu gostynin24.pl, sprawdziłem dwie skrzynki pocztowe, prywatną i Platformy Obywatelskiej w Gostyninie, w żadnej brak listu lub awizo z Urzędu Miasta w Gostyninie. Z tego wynika, iż urzędowa korespondencja najpierw trafiła do wiadomości prywatnego portalu informacyjnego, a nie do samego adresata czyli mojej osoby. Ta sprawa wymaga wyjaśnienia i tu trzeba zadać otwarte pytanie … Czy jest to stała praktyka traktowania pisma urzędowego w Urzędzie Miasta w Gostyninie?" - komentuje Roman Augustyniak.

"W treści pisma urzędowego burmistrza Pawła Kalinowskiego opublikowanego na portalu gostynin24.pl brakuje podstawy prawnej nałożenia takiej kary, nie prowadziliśmy działalności zarobkowej, był to wolontariat z dużym uśmiechem" – dodaje Roman Augustyniak.

Informacja o działaniu Burmistrza Gostynina odbiła się także szerokim echem w mediach społecznościowych, gdzie działanie Pawła Kalinowskiego zostało bardzo dobitnie krytykowane. Artykuł o nałożonej opłacie za ustawienie namiotu w celu zbierania podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego został setki razy udostępniony i to nie tylko przez mieszkańców Polski.

Gostynińscy motocykliści przyjęli wyzwanie rzucone przez ich kutnowskich kolegów, w ramach akcji charytatywnej #GASZYNCHALLENGE.

To drugi artykuł mijającego tygodnia, który najbardziej zaciekawił czytelnikównaszego portalu.

"Przybyliśmy bardzo licznie, było ok 60 motocykli, a łącznie prawie 100 osób. Zebraliśmy 1055 zł. Nie spodziewałem się, że nasza akcja osiągnie aż taką skalę, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Motocykliści z Gostynina po raz kolejny pokazali, że bardzo lubią pomagać innym" - powiedział portalowi gostynin.info Daniel Łudczak uczestnik wyzwania.

Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na konto chorej Zosi z linku: https://www.siepomaga.pl/waleczna-zosia. Komu się nie powiedzie musi wpłacić 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Zosia ma 5 miesięcy i walczy z SMA typu 1- chorobą powodującą rdzeniowy zanik mięśni. Lek, który może powstrzymać chorobę opiewa na kwotę 11 milionów złotych.

Gostynińscy motocykliści nominowali:

- grupę motocyklową Moto Piast z Płocka

- Radosława Zawadzkiego i grupę Ognisko

- Uniwersytet Trzeciego Wieku z Gostynina

W sobotę (20 czerwca br.) w parafii Miłosierdzia Bożego, do I Komunii Św. przystąpili uczniowie dwóch klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1. To trzeci temat,który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

Zgodę na przeniesienie uroczystości komunijnych na okres czerwcowo – lipcowy wyraził Biskup Płocki Piotr Libera. Terminy październikowe uroczystości komunijnych nadal są aktualne, dla dzieci, które nie zgłosiły się w nowych terminach.

Dużo komentarzy, poza karą za ustawienie namiotu, wywołała także sprawa protestu głodowego, jaki rozpoczął się w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

Osadzeni w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie przy ulicy Zalesie, czyli osoby uznane za niebezpieczne dla społeczeństwa, we wtorek rano, 23 czerwca rozpoczęli głodówkę.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, ponad 30 z 89 pacjentów ośrodka dołączyło do strajku

- Przede wszystkim oczekujemy dymisji dyrektora i kierownika ochrony – powiedział jeden z osadzonych.

– Bo swoim działaniem powodują zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Nie możemy swobodnie wychodzić na świeże powietrze, temperatura w pokojach sięga 29 stopni, gnieździmy się po sześć, siedem, nawet osiem osób, nie możemy mieć choć telewizora.

Osadzeni w oficjalnym piśmie domagają się także m.in. zdjęcia kamer monitoringu znajdujących się w toaletach, wydania czajników (sami nie mogą sobie zrobić nawet herbaty), zaprzestania blokowania stołówki przez terapeutów, wyznaczenia miejsca na palarnię (po przyjęciu osadzonym każe się rzucić palenie papierosów) czy zaniechania cenzurowania prasy, w tym „Gazety Wyborczej”.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

hubi, 27 czerwca
Szkoda, że nie domagają się jeszcze przepustek na wyjście do miasta ..... żenada
Dodaj ogłoszenie