Informacje11 września, 21:47,

Minął tydzień: kolejny odcinek „Balonem na Hel”, zakończenie lata przy LO oraz koniec korków na obwodnicy

Minął tydzień: kolejny odcinek „Balonem na Hel”, zakończenie lata przy LO oraz koniec korków na obwodnicy

Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 5 do 11 września 2021 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 5 do 11 września 2021 r.?To tędy spacerowali między innymi Sławomir Świerzyński, Doda, Patryk Jaki oraz zespół pieśni i tańca Akcent! O chodzi? O kolejny z artykułów „Balonem na Hel” autorstwa Witolda Pilichowicza.

To tędy chodzimy także my, mieszkańcy naszego miasta, w drodze do pracy, po chleb, bułki lub bibułki.

Każdy kto został w tym mieście oraz postanowił w nim żyć i pracować jest w pewnym sensie gwiazdą, która nie poddaje się i liczy na lepsze jutro. Nie jest nam łatwo, ale nie narzekamy. Chcemy zmieniać to miasto na lepsze i wierzymy, że przyjdzie dzień, kiedy powiemy sobie "hej, może to nie jest Las Vegas, ale mamy za to piękny las"! Jeziora, zamek, basen, stadion, kebab, pizzę, obwodnicę, piękny ratusz i rynek oraz korek na łąkach termalnych, który prędzej czy później eksploduje gorącym źródłem. Wakacje dobiegły końca.

Aby osłodzić dzieciom powrót do szkoły Inicjatywa dla Gostynina zorganizowała w sobotę, 4 września festyn "Zakończenie wakacji z Inicjatywą". To drugi artykuł tego tygodnia na naszym portalu. Na terenie przy Liceum Ogólnokształcącym w Gostyninie na najmłodszych czekała moc atrakcji: wata cukrowa, eurobungee, dmuchańce, tory przeszkód, mydlane bańki. O dobry humor uczestników zadbały animatorki zachęcając do udziału w różnego rodzaju zabawach i konkursach sprawnościowych.

Sporą atrakcją była też maskotka Minionek, która witała dzieci przybywające na imprezę.

"Dziękujemy Samorządowi Województwa Mazowieckiego za udzielone wsparcie w organizacji tego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom, w szczególności tym najmłodszym za tak liczny udział w naszej imprezie" - dziękuje Roman Augustyniak radny Powiatu Gostynińskiego.

"Pogoda dopisała, frekwencja dopisała, humory dopisały. Czego chcieć więcej?" - ocenia wydarzenie Agnieszka Korajczyk-Szyperska Przewodnicząca Inicjatywy dla Gostynina.

Już za kilka dni dobiegnie koszmar kierowców próbujących przejechać przez skrzyżowanie ulicy 18 Stycznia z dużą obwodnicą. To trzeci temat tego tygodnia na naszym portalu. Obecnie trwa wymiana uszkodzonych podzespołów sygnalizacji, przez które przy skrzyżowaniu tworzyły się ogromne korki.

"W sygnalizacji były uszkodzone podzespoły. Wykonawca przystąpił już do pracy.Do wymiany jest między innymi sterownik" powiedziała w rozmowie z portalem gostynin.info Małgorzata Tarnowska - rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Warszawa.

Rzecznik informuje, że naprawa powinna zostać ukończona w tym tygodniu a wraz z nią problem zakorkowanego skrzyżowania.

Z informacji sportowych, tematem numer jeden jest Tryumf gostynińskiej triathlonistki Katarzyny Kaczor w Mrągowie. Na pokonanie : 0,95 km pływania , 45 km rower i 10.55 km biegu zawodniczka potrzebowała 2 h 48 min. Był to ostatni start w Triathlonie zawodniczki w tym roku. W czerwcu br. debiutowała w Gdańsku w zawodach na dystansie 1/2 IM / 1.9 km pływanie, 90 km rower i 21.1 km bieg/ gdzie uzyskała bardzo obiecujący wynik 6 h 23 min.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie