Informacje17 października, 07:08,

Minął tydzień: koronawirus w SP 1, nowe obostrzenia i konkurs fotograficzny

Minął tydzień: koronawirus w SP 1, nowe obostrzenia i konkurs fotograficzny

Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu w dniach 10-16 października 2020 r.?

Podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu w dniach 10-16 października 2020 r.?U jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie potwierdzono zakażenie koronawirusem, w efekcie szkoła została zamknięta a wielu uczniów udało się na kwarantannę. To temat tygodnia na naszym portalu pod względem ilości odsłon i komentarzy.

Placówka na swojej stronie internetowej zamieściła krótki komunikat informujący o odwołaniu zajęć lekcyjnych do końca tygodnia, tj. do 16 października 2020 r.

Szanowni Państwo!
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją zostały niezwłocznie podjęte procedury i działania mające na celu zwalczanie i rozprzestrzenianie się wirusa.
Zarządzeniem Dyrektora Szkoły 14, 15 i 16 października 2020 r. (środa, czwartek i piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Decyzja taka wynika z troski o zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia uczniów oraz pracowników szkoły.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Magdalena Andrzejczak

- Tak,pozamykać szkoły, najlepiej na zawsze,bo nauczycieli dopada wirus grypy,luki w nauce przez zdalne nauczanie wyjdą w szkołach średnich,o ile dzieciaki zdobędą tyle wiedzy,że dadzą radę przebrnąć przez średnią. W poprzednich latach wchodziło się do szkoły i co drugi uczeń i co piąty nauczyciel z kaszlem,katarem i gorączką ,szkoły nikt nie zamykał,testów nikt nie robił. To jest chore,co się teraz dzieje – pisze Pani Małgorzata, której komentarz uzyskał najwięcej „polubień”.

- Dziecko nie może iść z katarem do szkoły, to chyba to samo dotyczy nauczycieli! - pisze Pani Jolanta.

- Szanowni Państwo, nauczyciel nie przychodził do szkoły chory. Żaden z nauczycieli nie widział, by przyszedł do pracy chory. Jak tylko miał objawy od razu zareagował i został w domu (co można uznać za wzorcowe zachowanie). Pragnę zauważyć, że nauczyciel styka się każdego dnia z co najmniej 200 dzieci, które nie przestrzegają zasad (praktycznie nie chodzą w maseczkach o co ciężko upominać niemal każdego z nich), w związku z tym równie dobrze mógł zarazić się od ucznia (także bezobjawowego). Bardzo łatwo jest oceniać innych i szukać winy wszędzie byle nie ze swojej strony. Życzę wszystkim zdrowia, oby udało się przez to przejść – czytamy w komentarzu „Małgorzaty” na stronie Gostynin.Info.

Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawili nowe obostrzenia dla strefy żółtej oraz czerwonej, które będą obowiązywać od soboty, 17 października w całym kraju. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

To drugi temat tygodnia. Nowe ograniczenia w strefie żółtej (w której znajduje się Gostynin):

  • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;

  • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;

  • od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;

  • w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;

  • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;

  • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;

  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;

  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;

  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

W dniu 9 października 2020 r. w Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego pn. „Lato w Gminie Gostynin”.

To trzeci temat tygodnia. Do konkursu zgłoszono łącznie 10 prac fotograficznych, które oceniła komisja konkursowa w składzie:
Krzysztof Koper
• Ewa Polańska

Ocenie podlegały:
• zgodność z tematyką konkursu;
• umiejętności warsztatowe;
• oryginalność i pomysłowość.

Oceną Komisji Jury zostali nagrodzeni:

I miejsce – p. Patrycja Orłowska z Huty Nowej – za zdjęcie „Mglisty poranek” – nagroda finansowa w wysokości 300 zł.

II miejsce – p. Paweł Pilichowicz z Białego – za zdjęcie „Białe Jezioro Łabędzie” – nagroda finansowa w wysokości 250 zł.

III miejsce – p. Ilona Płaszaj z Jaworka – za zdjęcie „Odbicie natury” – nagroda finansowa w wysokości 200 zł.

oraz wyróżnieni:

1. p. Dorota Żukowska z Sierakowa – za zdjęcie „Bliźniacy” – nagroda finansowa w wysokości 100 zł.

2. p. Elżbieta Solarska z Jaworka – za zdjęcie „Łabędzia rodzina na wodzie” – nagroda finansowa w wysokości 100 zł.

Zarówno nagrodzone, jak i pozostałe fotografie posłużą do zredagowania gminnego kalendarza na 2021 rok.

Z informacji sportowych, tematem numer jeden były jesienne biegi terenowe.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie