Popularny: 700 odsłonInformacje21 stycznia, 10:20,

Minął tydzień: morsowanie z WOŚP, przebudowa rond i dramatyczne odkrycie w jednym z bloków

Minął tydzień: morsowanie z WOŚP, przebudowa rond i dramatyczne odkrycie w jednym z bloków

Co najbardziej zainteresowało czytelników od 14 do 20 stycznia 2023 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zainteresowało czytelników od 14 do 20 stycznia 2023 r.?Już po raz trzeci miłośnicy lodowatych kąpieli spotkali się aby morsować w ramach gostynińskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To temat tygodnia na naszym portalu. W niedzielę, 15 stycznia 2023 r. do jeziora Białe na Plaży pod Lipami weszło ponad 120 morsów. Rozgrzewkę przeprowadziła pani Aleksandra Tyszkiewicz-Gientka.

O bezpieczeństwo uczestników "Morsowania z finezją" zadbali druhowie OSP Lucień oraz ratownicy medyczni ARION-Med. Po kąpieli na wszystkich uczestników czekał ciepły poczęstunek.

Trwa przebudowa rond w Łącku i Stefanowie. Będą dostosowane do przejazdu pojazdów ponadnormatywnych. To drugi temat na naszym portalu. Zadanie realizuje firma wykonującą prace na rzecz (i koszt) spółki Orlen. Celem ich jest dostosowanie tych rond do przejazdu pojazdów ponadnormatywnych relacji Gdańsk-Płock.

"Roboty obejmują utwardzenie części rond (wysp centralnych) w kruszywie łamanym i zostaną zakończone jutro. Docelowo będzie wykonane utwardzenie kostką kamienną  wraz z wykonaniem dodatkowych „gniazd” do montażu znaków pionowych  w celu łatwego demontażu na czas przejazdu" - poinformowała portal gostynin.info Małgorzata Tarnowska rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ze względu na dużą ilość planowanych transportów i krótkie terminy docelowo elementy rond zostaną utwardzone kostką w okresie wiosennym.

W niedzielę (15 stycznia br.) około godziny 19:30 do Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wpłynęło zgłoszenie o ujawnieniu zwłok mężczyzny w piwnicy jednego z bloków przy ulicy Jana Pawła II. To kolejny temat na naszym portalu, który zainteresował czytelników. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. "Zostały tam znalezione zwłoki 63-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego" - poinformował portal mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Na miejsce został wezwany prokurator, który zlecił funkcjonariuszom wykonanie czynności pod nadzorem prokuratury.

Osiem zespołów rywalizowało w sobotnim (14 stycznia br.) turnieju siatkówki mężczyzn w ramach gostynińskiego 31. finału WOŚP w Gostyninie. To temat numer jeden z informacji sportowych. W meczu finałowym zespół Postaw Płock pokonał drużynę Volley Kutno 2:0. Również w dwóch setach bój o trzecie miejsce w meczu z zespołem Disney Princess wygrali siatkarze Gostynin Team.

W trakcie zawodów do puszek prowadzona była zbiórka, z której środki zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbędzie się 29 stycznia.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie