Minął tydzień: Odpust Św. Jakuba, program „Lato na Podzamczu”
Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników od 22 do 28 lipca 2023 r.?
Tradycyjnie jak co roku, w niedzielę poprzedzającą odpust parafialny ku czci św. Jakuba, wierni uczestniczyli w mszy św. odprawionej na cmentarzu parafialnym. Tak też było 23 lipca 2023 r. Mszy przewodniczył i homilie wygłosił ks. Krzysztof Ruciński, dyrektor Młodzieżowego Centrum Edukacyjno-Wychowawczego Studnia w Płocku i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
"Chcemy prosić o ducha pokory. Prosić o to, byśmy sienie pchali tam , gdzie nie ma naszego miejsca. Pycha sprawia, że człowiek zaczyna być takim roszczeiowym i rozpychać się łokciami przy stole życia" - przypominał duchowny podczas eucharystii.
Zapowiedź „Lata na Podzamczu” to trzeci temat tygodnia na naszym portalu w tym tygodniu. Na scenie wystąpią m.in.: Cleo, Mesajah oraz zespół disco polo MIG Zapowiada się ciekawy weekend z mnóstwem atrakcji.
Szopen Sanniki wygrywa VI Turniej pamięci Stefana Zbiega. To temat numer jeden z informacji sportowych na naszym portalu.
Ś.P. Stefan Zbieg był trenerem grup młodzieżowych oraz asystentem pierwszego szkoleniowca seniorów Artura Szulwacha oraz trenerem juniorów Był autorytetem dla młodzieży i seniorów trenujących w klubie, od samego początku założenia, czyli od 1999 roku, związany z klubem Błyskawica Lucień. Zmarł w lutym 2018 roku. Corocznie od tego czasu rozgrywany jest corocznie Memoriał Pamięci zasłużonego trenera, organizowany przez klub Błyskawica Lucień i Gminę Gostynin.
W tym roku udział wzięło pięć zespołów a z kompletem zwycięstw wygrał Szopen Sanniki w składzie: Robert Ratajski, Brtosz Baranowski, Michał Wiśniewski, Konrad Stańczak, Dominik Sapiński, Krystian Kowalski, Rafał Wilamowski, Marcin Porębski, Adam Kotowicz, Tomasz Józwiak, Łukasz Jóźwik, Hubert Jaśkiewicz, Mateusz Gorzelewski i trener Marek Ledzion.
Podobało Ci się? Udostępnij!







