Minął tydzień: pielgrzymka, kolejny odcinek „Balon na Hel” i tragedia nad Jeziorem Białe
Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 31 lipca do 7 sierpnia 2021 r.?
Już po raz czterdziesty wyruszyła Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. „Idziemy z Józefem” - hasło tegorocznej pielgrzymki nawiązuje do trwającego w Kościele Roku św. Józefa, ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Artykuł wraz ze zdjęciami na ten temat najbardziej zainteresowała czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu.
Przed godziną czternastą w strugach deszczu pątnicy dotarli do Gostynina. Po posiłku i krótkim odpoczynku na terenie parafii św. Marcina wyruszyli w dalszą trasę.
Podobnie jak w roku poprzednim pielgrzymka ma charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa. Pierwszego dnia pielgrzymują wszyscy chętni.
Gostynińska grupa żółta wyruszy na trasę pielgrzymki w poniedziałek (9 sierpnia).
„Leopold Mucha, mieszkaniec Gostynina, na igrzyskach w Tokio! W zawodach jedynek w siatkówce plażowej pokazał się z bardzo dobrej strony i godnie reprezentował nasze miasto.” - pisze Witold Pilichowicz w swoim kabaretowym cyklu o gostynińskiej rzeczywistości „Balon na Hel” to kolejny materiał na naszym portalu w mijającym tygodniu.
Szczegóły można przeczytać pod adresem: https://gostynin.info/informacje/olimpijczyk-z-gostynina-z-medalem-w-tokio/
W środę wieczorem, 4 sierpnia z jeziora Białe zostały wyłowione zwłoki 47- latka. Zgłoszenie o zaginięciu w wodzie na jednej z plaż nad jeziorem Białe mieszkańca gminy Nowa Sucha (powiat sochaczewski) wpłynęło do służb we wtorek po godzinie 17-tej. To kolejny temat na naszym portalu.
Na miejsce zostały zadysponowane JRG Gostynin, Osp Lucień oraz JRG 1 Płock. Około godz. 19:00 na miejsce dotarła także grupa operacyjna z Warszawy.
Poszukiwania mężczyzny zostały przerwane około godz. 23:00 ze względu na późną porę i warunki atmosferyczne.
Poszukiwania zostały wznowione w środę
"Strażacy nieustannie przeszukiwali dno jeziora za pomocą łodzi motorowej oraz sonaru. Około godz. 19:00 udało się wydostać z wody 47-letniego mężczyznę. Jego ciało znajdowało się na głębokości 19 metrów i około 100 metrów od brzegu" - informuje Gostynin 998.
Z informacji sportowych, tematem numer jeden był Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetów w tenisie ziemnym, rozegrany na kortach przy Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.
Licencjonowanych dwunastu zawodników w wieku do lat 16 rywalizowało o punkty klasyfikacyjne. Bezapelacyjnie,w piękny sposób, wygrywając wszystkie mecze od pierwszej rundy do finału w dwóch setach wygrał Aryan Lakshmanan z Indii, reprezentujący warszawski klub DeSki Warszawa.
W finale Lakshmanan pokonał Rosjanina Maksima Breusa 6:0 6:2 z Akademickiego Związku Sportowego z Łodzi.
Być może to przyszłe gwiazdy tenisa, gdyż pojedynek finałowy stał na bardzo wysokim poziomie, jakiego dawno w Gostyninie nie widziano. Zwłaszcza serwis hindusa wzbudził podziw publiczności, oglądającej zmagania.
Turniej zorganizowany był przez Klub Skf MindSports przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gostyninie. Kolejny turniej za trzy tygodnie także odbędzie się w Gostyninie.
Podobało Ci się? Udostępnij!








