Informacje9 lipca, 08:36,

Minął tydzień: Potańcówka na Rynku, Dzień Psa, zawody wędkarskie i sprzątanie Dybanki

Minął tydzień: Potańcówka na Rynku, Dzień Psa, zawody wędkarskie i sprzątanie Dybanki

Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników naszego portalu od 29 czerwca do 5 lipca 2024 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników naszego portalu od 29 czerwca do 5 lipca 2024 r.?W sobotni wieczór, 29 czerwca br., Rynek Miejski w Gostyninie wypełnił się dźwiękami włoskich przebojów, przyciągając mieszkańców napierwszą w historii miasta potańcówkę. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta Gostynina oraz Miejskie Centrum Kultury w ramach akcji "Lato w mieście".

Zdjęcia z potańcówki i artykuł na ten temat zanotowały najwięcej odsłon w tym tygodniu. 

Gorące rytmy prosto z Sycylii porwały do tańca zarówno starszych, jak i młodszych uczestników. Włoskie hity, które można było usłyszeć tego wieczoru, stworzyły wyjątkową atmosferę, przenosząc wszystkich obecnych wprost do słonecznej Italii. Organizatorzy zadbali również o różnorodność muzyczną – oprócz włoskich przebojów, na parkiecie królowały także polskie gatunki muzyki biesiadnej oraz popularne disco polo. Wieczór pełen tańca i dobrej zabawy to nie tylko okazja do integracji mieszkańców, ale także dowód na to, że Gostynin potrafi bawić się w wielkim stylu.

Pies od niepamiętnych czasów jest uznawany za najlepszego przyjaciela człowieka. W niedzielę, 30 czerwca 2024 r. Urząd Miasta Gostynin, Stowarzyszenie Inicjatywa dla Gostynina oraz Gostynińskie Stowarzyszenie Arce Cantores zorganizowało na Rynku pierwszy w naszym mieście Dzień Psa.

To drugi temat tygodnia na naszym portalu. 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przez panią Burmistrz Agnieszkę Korajczyk-Szyperską. Rolę prowadzących tego wyjątkowego dnia pełnili Iwona Markus oraz Bartek Walczak, którzy zadbali o przyjazną i radosną atmosferę na Rynku.

Program wydarzenia był bardzo bogaty i zróżnicowany. Wśród atrakcji znalazł się występ chóru miejskiego "Arce Cantores", który zachwycił zebranych swoją muzyczną interpretacją znanych utworów. Organizatorzy przygotowali również konkursy dla dzieci z nagrodami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników.
Jednym z najbardziej widowiskowych punktów programu był pokaz psa szkoleniowego poprowadzone przez Krzysztofa Furmana oraz Huberta Jaszczaka. Specjaliści zaprezentowali różne techniki tresury oraz umiejętności, jakie mogą zdobyć psy dzięki odpowiedniemu szkoleniu. W trakcie wydarzenia przeprowadzono również zbiórkę dla organizacji Animal Ghost, która zajmuje się pomocą bezdomnym i potrzebującym zwierzętom.

Dla właścicieli psów przygotowano konsultacje z behawiorystą oraz porady dotyczące strzyżenia i pielęgnacji psiej sierści. Specjaliści dzielili się praktycznymi wskazówkami, które pomogą w codziennej opiece nad czworonogami. Dużą atrakcją były także przysmaki dla piesków ufundowane przez Sklep Zoologiczno-Wędkarski Asik. 
W trakcie imprezy odbył się również pokaz zdjęć czworonogów przygotowanych do adopcji. Była to doskonała okazja, by zaprezentować psy szukające nowych domów i zachęcić mieszkańców do adopcji.

Dużo działo się w sobotę, 29 czerwca 2024 r. na terenie rezerwatu przyrody Dybanka w Gostyninie. To trzeci temat w tym tygodniu na naszym portalu. 

Od rana na jeziorze Bratoszewo odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez klub wędkarski Lin.

W imieniu Burmistrz Miasta Gostynina Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej nagrody zwycięzcom wręczał Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Artur Szulwach. 

W południe rozpoczęła się zorganizowana przez Inicjatywę dla Gostynina akcja sprzątania rezerwatu oraz plaży Dybanka. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Gostyninie do letniego odpoczynku. Niestety, te urokliwe tereny są równie malownicze, co zaśmiecone.

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w akcji, przez niecałe dwie godziny spaceru zebrali ponad 20 worków śmieci. Wśród odpadków znalazły się przede wszystkim butelki, pety, kapsle oraz inne śmieci, które psuły estetykę tego urokliwego miejsca. Akcja, zorganizowana przez lokalne stowarzyszenie, miała na celu nie tylko uprzątnięcie terenu, ale także zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania oraz zachęcenie mieszkańców do dbania o wspólne dobro. 

W podziękowaniu za udział w sprzątaniu, stowarzyszenie zorganizowało na plaży grilla, który był doskonałą okazją do integracji oraz rozmów na temat dalszych działań na rzecz ochrony lokalnych terenów przyrodniczych.

W sobotę tj. 29.06.2024 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn o Puchar Wójta Gminy Szczawin Kościelny.

To temat numer jeden z informacji sportowych w tym tygodniu. W zawodach wzięło udział sześć drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym, a czas jednego meczu wynosił 16 min.

Mimo upalnego dnia wszyscy uczestnicy wykazali się dużą determinacją i umiejętnościami, a ich wysiłki przełożyły się na piękne akcje i bramki.
Sportowcy zaciekle walczyli o każdego gola, adrenaliny i emocji nie brakowało.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie