Informacje9 października, 09:47,

Minął tydzień: problem z karetkami, wypadki i Bieg w Szuwarach

Minął tydzień: problem z karetkami, wypadki i Bieg w Szuwarach

Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 3 do 9 października 2021 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 3 do 9 października 2021 r.?Mieszkanka Gostynina, której mąż jest ratownikiem medycznym na facebooku podzieliła się swoimi spostrzeżeniami odnośnie dostępności karetek pogotowia ratunkowego w naszym mieście.

To temat tygodnia i najbardziej komentowany na naszym portalu.

"Jeśli ktoś nie wie, to jako żona ratownika informuję, że w Płocku nie ma żadnej karetki pogotowia, w Warszawie Zach. również, identyczna sytuacja w Gąbinie oraz Sochaczewie, choć tam właśnie odesłali jedną karetkę z Gostynina. Więc na Gostyninie obecnie została jedna.

Tragedia, ale większą tragedią będzie gdy komuś nie zostanie udzielona pomoc.

Proszę nie winić wtedy ratowników, ale Dyrekcję pogotowia, która zgadza się na taką sytuację" - czytamy we wpisie pani Oli.

Sprawa wywołała najwięcej komentarzy.

- Zlikwidować ZUS. Zlikwidować NFZ. Sprywatyzować służbę zdrowia. Wypłacać pracownikom pensję brutto. Wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne dla każdego ... i wtedy wszystkim wyjdzie to na zdrowie – pisze Pan Edwin. Którego komentarz uzyskał najwięcej „polubień.

- Ważne że jest na tvp, podwyżki dla złodziei i oszustów z rządu – czytamy w komentarzu Pana Marcina.

- opiszę to pogotowie ratunkowe, zwiozłem mamę , źle się czuła 89 lat, weszła do pokoju ja zostałem na korytarzu , pani zbadała ciśnienie, zrobiła EKG , wywiad i kazała wyjść na korytarz i poczekać, a potem słyszę jak rozmawia z kimś wszystko opowiada i pyta się co robić , czyli siedzi pielęgniarka robi to co opisałem i dzwoni do lekarza, który w tym czasie może siedzi na dyżurze w szpitalu, może na Kruku może w Płocku i bierze kasę za dwa dyżury, służba zdrowia jest chora i okradana – pisze Internauta „1961”.

Problem dostępności karetek na pewno będzie miał ciąg dalszy.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę, 6 października, kilka minut po godzinie ósmej w miejscowości Radycza. To drugi temat tygodnia.

Kierujący autem marki opel 18-letni mieszkaniec gminy Pacyna z nieznanych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

"Poszkodowany w ciężkim staniem został przetransportowany do szpitala helikopterem" - poinformowała portal podkom. Żaneta Kołodziejska - Basiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Trzeci temat tygodnia, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu, dotyczył wydarzeń z niedzielnego wieczora, 3 października. Policjanci z gostynińskiej komendy po pościgu zatrzymali zuchwałych złodziei. 19 i 20-latek najpierw ukradli samochód, później pojechali na stację paliw by ukraść paliwo, a potem uciekali przed patrolem Policji. Wszystko skończyło się zatrzymaniem, zarzutami i dozorem.

W niedzielę wieczorem dyżurny gostynińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w mieście, na jednej ze stacji paliw kierujący i pasażer mercedesa zatankowali pojazd i odjechali nie płacąc za paliwo. Informację o poszukiwanym pojeździe i jego numerach rejestracyjnych dyżurny przekazał wszystkim patrolom. Chwilę później policjanci z gostynińskiej drogówki zauważyli poszukiwany pojazd. Pomimo wydanych przez funkcjonariuszy sygnałów i poleceń do zatrzymania się, kierujący jechał dalej popełniając szereg wykroczeń. Do pościgu dołączył kolejny policyjny patrol. Po kilku kilometrach pościgu funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu młodemu mężczyźnie.

Siedzącym za kierownicą mercedesa okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Gostynin. Jego wspólnikiem i pasażerem był 19-letni gostyninianin. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie. Okazało się, że mężczyźni ukradli paliwo wcześniej skradzionym samochodem, który uruchomili za pomocą scyzoryka. Ponadto 20-latek kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie oraz nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem do pojazdu oraz kradzież paliwa. Dodatkowo 20-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień oraz za szereg innych wykroczeń, które popełnił w trakcie pościgu policyjnego. Prokurator wobec zatrzymanych zastosował dozór policyjny. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

W niedzielę, 3 października 2021 r. już po raz czwarty odbył się Powiatowy Bieg w Szuwarach. W tym roku na starcie 10-kilometrowej trasy stanęło 91 miłośników biegania. To kolejny temat tygodnia i temat numer jeden z informacji sportowych.

Zwyciężył Artur Kamińśki z Płocka, który na mecie zameldował się z czasem 34 min 18 sek, drugie miejsce zajął Andrzej Piętka z Gostynina. Trzeci wynik uzyskał Paweł Bronowski z miejscowości Nowy Ręczyn.

Wśród pań z czasem 41 min 36 wygrała Edyta Tworożyńska z Łodzi, drugie miejsce zajęła Ewa Kępczyńska z Radzonanowa, trzecie Agnieszka Kajak z Żychlina.

Godzinę przed głównym biegiem wystartował nordic walking. Tutaj do zmagań przystąpiło 12 uczestników, wygrał Łukasz Jędrzejewski z Bielska, wśród pań Karina Bieńkowska z Płocka.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie