Minął tydzień: rolnicy zablokowali DK 60, pierwszy dzień wiosny w LO i Centrum Aktywności Rodzinnej w Gostyninie?
Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników naszego portalu od 16 do 22 marca 2024 r.?
Od rana w środę, 20 marca 2024 r. we wszystkich województwach Polski występowały utrudnienia na drogach. To skutek protestu rolników, którzy zablokowali ponad 550 punktów w kraju, w tym rondo w Sójkach na trasie nr 60 Gostynin-Kutno. Blokada trwała do wieczora. Był to temat tygodnia na naszym portalu, który zanotował mnóstwo odsłon.
W środowy wieczór 20 marca, korek samochodów, głównie ciężarowych, sięgał do Sierakowa koło Gostynina i wynosił około 8 kilometrów. Rolnicy co jakiś przepuszczali kilka aut w kierunku Kutna i Płocka. Protest spowodował, że na gostynińskich drogach widoczny był wzmożony ruch, głównie ciężarówek, które omijały blokadę autostrady A1 drogą od strony Kowala.
Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Roman Augustyniak i Konrad Krysiak uczestniczyli w spotkaniu w Baruchowie, gdzie niedawno otwarte zostałoWielopokoleniowe Centrum Aktywności Rodzinnej. To drugi temat na naszym portalu w tym tygodniu pod względem ilości odsłon. Podczas tej wizyty, Zastępca Wójta Gminy Baruchowo, Krzysztof Grudziński, oprowadził gości po obiekcie i szczegółowo omówił strukturę finansową projektu. Warto podkreślić, że inwestycja ta w ponad 80% sfinansowana ze środków zewnętrznych, w tym funduszy rządowych i unijnych. Czy podobna inwestycja jest możliwa w Gostyninie? Agnieszka Korajczyk-Szyperska, kandydatka na stanowisko Burmistrza Miasta Gostynina, jest przekonana, że tak.
"Centrum Aktywności Rodzinnej w Gostyninie będzie przeznaczone dla dzieci, młodzieży, seniorów, praktycznie dla każdej grupy wiekowej. To obiekt skupiając w jednym miejscu takie atrakcje na zewnątrz jak skatepark, plac dla dzieci, fontannę, siłownia plenerowa, tężnie, a w obiekcie, salę widowiskową, kawiarnię, kręgielnie, bilard, salę zabaw dla dzieci, salę dla dzieci, dla seniorów, młodzieży i wiele innych atrakcji" - powiedział Roman Augustyniak.
“Mamy pomysł na to, jak to zrealizować, współpracując z Województwem Mazowieckim i wykorzystując środki rządowe i europejskie” - zaznaczyła Korajczyk-Szyperska.
21 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki odbył się coroczny Dzień Talentów. To był niesamowity dzień, pełen radości i kreatywności! Uczniowie zaprezentowali swój talent w dwóch kategoriach: indywidualnej i klasowej. Było wiele niezwykłych występów, które dostarczyły mnóstwo emocji i zabawy! Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: karty prezentowe do empiku dla indywidualnych zwycięzców i dofinansowanie do wycieczki dla zwycięskiej klasy. To trzeci temat na naszym portalu w tym tygodniu. Uroczystość poprowadzili Iga Krawczyk, oraz gościnnie Konrad Szubski, który swoją energią zaraził całą salę. W jury zasiedli: Pani Aldona Kopcińska, Pani Arletta Komorowska oraz Pan Tomasz Jędrzejewski. Mieli oni ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie talenty były wyjątkowe!
W kategorii indywidualnej zwyciężyła Maria Romanowska z klasy 2C, Szymon Toruniewski z klasy 2A zajął drugie miejsce, a trzecie miejsce powędrowało do Amelii Modrzejewskiej z klasy 4D. Występy grupowe również były niezapomniane! Klasy 1B, 1C1, 1D, 2B oraz 2C zaprezentowały się w różny sposób. Poprzez film, śpiew, taniec, a także poprzez kabaret. Podczas występów wszystkim towarzyszyły uśmiechy na twarzy. W międzyczasie klasa 2D umiliła wszystkim czas, zapewniając słodki poczęstunek. Głosem jury zwyciężyła klasa 2B, która przygotowała występ, prezentując swoe umiejętności taneczne oraz wokalne.
Odbyło się także głosowanie publiczności, która mogła wybrać występ, który najbardziej przypadł im do gustu. Wynik ankiety utwierdził jury w przekonaniu, że podjęli dobrą decyzję, ponieważ nagroda publiczności również powędrowała do klasy 2B wraz z wychowawcą - Panem Mariuszem Bigielmajerem, który wystąpił razem z wychowankami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen talentu i kreatywności
We wtorek i środę 19/20 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu mini koszykówki dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 i młodszych. To temat numer jeden z informacji sportowych w tym tygodniu.
Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie a wśród dziewcząt SP 3.
Podobało Ci się? Udostępnij!